Do Nového Města nad Metují se chystají skutečně vynikající atleti z mnoha zemí světa. pořadatelé evidují přihlášky ze Spojených států amerických, Japonska, Ukrajiny, Polska, Srí Lanky, Jamajky, Slovenska, Německa či africké Keni.

Uzávěrka přihlášek českých atletů byla až ve středu, ale podle prvních signálů od manažerů a trenérů se zdá, že i letošní ročník bude mít skvělou účast.
Tahákem pro diváky by měly být starty limitářů pro MS, které se uskuteční v srpnu v Korei.

V Nové Městě bude na trati 400m překážek společně s Jiřím Mužíkem a Polákem Czyzem startovat i Josef Robertson z Jamajky, který si letošním výkonem 49,37 zajistil letenku na MS. Tento výkon zaběhl na letošní Zlaté tretře v Ostravě.

Dalším bonbónkem pro diváky bude závod na 110m překážek, ve kterém vystartuje držitel rekordu stadionu v Novém Městě nad Metují a další limitář MS – Jeff Porter z USA, který si letos v Eugene vylepšil osobní maximum na 13,26.Konkurovat by mu jistě chtěli především borci z Polska.
Mezi kladiváři se představí Igor Sokolovs z Lotyšska s osobním rekordem 80,14m. Pokud by tento borec hodil svoje náčiní ke hranici 80 metrů, byl by to skvělý dárek pořadatelům, kteří tuto disciplínu pravidelně zařazují do programu mítinku jako Memoriál Oldřicha Ungráda.

V Novém Městě již trénuje část výpravy atletů z Japonska, kteří budou jistě výteční zejména v sektoru pro skok daleký. Rikiya Saruyama patří se svým letošním výkonem 810 cm mezi další kandidáty startu na MS. Svoji nominaci by rád potvrdil právě v sobotu v Nové Městě nad Metují. (až)