Ani jednomu novoměstskému týmu se však tento cíl splnit nepovedlo. Muži skončili stejně jako v prvním kole třetí, ženy byly bez několika opor dokonce až sedmé.

Z pohledu příznivců domácího oddílu byl na Stadionu generálka Klapálka zajímavý už úvod celého pestrého soutěžního programu. V něm se totiž představila hned dvě novoměstská želízka v ohni.
Dominik Sádlo i Kamil Krunka byli žhavými kandidáty vítězství na 5000 metrů. Zatímco první jmenovaný své ambice bezezbytku potvrdil, Krunkovi závod úplně nesedl.

PAVLIŠTA JE FÉRÁK
„Počítal jsem s tím, že se poběží rychle. Trochu jsem se na to těšil, ale na druhou stranu jsem se toho i obával,“ říkal Dominik Sádlo, nakonec vítěz nejdelšího novoměstského závodu. Ten si zároveň v cíli pochvaloval skvělou spolupráci s nakonec druhým Vítem Pavlištou. „Ve skrytu duše jsem doufal, že bude někdo ochotný se se mnou v čele střídat. Vítek Pavlišta je férák a doopravdy jsme se čtyřstovku po čtyřstovce točili, což udělalo celý závod,“ sklonil se před svým největším soupeřem Sádlo. O svém vítězství nakonec novoměstský vytrvalec rozhodl paradoxně ve finiši, který mu není vůbec vlastní. „Nejsem odmala atlet, takže tu rychlost nemám, ale dnes jsem byl sám překvapený, jak to šlo,“ dodal spokojený Sádlo.

Štěstím naopak po závodě neoplýval jeho oddílový kolega Kamil Krunka, jenž doběhl šestý. „Závod to byl hodně rychlý, tak jsem to s klukama zkusil a čekal jsem, jestli to vydržím,“ říkal krátce po doběhu Krunka, kterému více vyhovuje pozvolnější úvod. Krunka se pak ještě představil v závodě mílařů, kde doběhl po boku Víta Pavlišty desátý.

DOUBLE WROBELA
Kromě vytrvalců se mohla mužská sestava už tradičně spolehnout na polské opory Wrobela s Bacharem. Prvně jmenovaný vyhrál dálku i trojskok, šestý pak byl v oštěpu. Bachar vyhrál 110m překážek, třetí byl v dálce a čtvrtý na hladké stovce. A nezklamal ani Jiří Tuláček, jenž po vítězství v oštěpu bral páté místo v disku. Solidní příděl bodů zajistili mužům také chodci, kteří obsadili šest z prvních sedmi míst závodu na 10 kilometrů.

Mezi novoměstskými ženami byla nejvíce vidět Adéla Sádlová. Ta nejprve doběhla těsně druhá na osmistovce a potom vyhrála svůj rozběh na poloviční trati. „Bylo to celkem rychle rozběhnuté, takže jsem potom už v závěru tuhla,“ říkala ke svému boji o vítězství na osmistovce sestra vítěze na 5000metrů Dominika Sádla.

Do nakonec chudší bodové pokladnice žen ještě významněji přispěly diskařka a koulařka Karina Rozhyna, či vytrvalkyně Rychnovská s Kynčlovou. Za zmínku rovněž stojí vítězství Johany Kaiserové na dvoustovce, či prvenství Kristiny Jánské na čtvrtce (400m) s překážkami.

Třetí kolo prvoligových klání družstev mužů a žen se koná poslední červnový den v Mladé Boleslavi.

„Mužům se dařilo mnohem lépe než ženám, i když obě družstva mohou mluvit tak trochu o smůle. Mužskému týmu scházelo na druhé místo 1,5 bodu, což je z pohledu celodenního programu vlastně nic. Nestartovali kladivář Jan Král a univerzál Jakub Nosek. S nimi by bylo druhé místo jistotou. Výtečně se představil celý tým. Dominik Sádlo, Jirka Tuláček, Patryk Bachar, Vojtěch Libnar nebo Lukasz Wrobel zvítězili ve svých disciplínách. Wrobel zaznamenal dokonce double, když vyhrál skok daleký i trojskok. Ženská bilance je ve druhém kole velmi smutná. Nestartovaly Denisa Folková, Michaela Broumová a Tereza Škodová. Navíc byla v závěru soutěže diskvalifikována štafeta 4x100m a to rozhodlo o nelichotivé 7. pozici při domácím startu. Rozpaky z konečného umístění umocňuje fakt, že rozdíl mezi naším 7. místem a 4. místem Hradce Králové je pouhých 9,5 bodu. V ženské sestavě se nejvíce dařilo Kaiserové, Rychnovské, Kynčlové, Sádlové a Petráskové. Premiérové ligové vítězství si užila Kristina Jánská na 400m překážek.“ Aleš Žďárský, předseda atletického oddílu SK Nové Město nad Metují