Náchodský Delfín reprezentovali dva plavci ročníku 1994, Martin Cöger a Pavel Janeček. Po doléčení zranění a rozpačitých výkonech z 1. kola Mistrovství ČR družstev v plavání ve Vysokém Mýtě, se oba plavci dostali opět do formy v pravý čas a překvapili několikanásobným postupem do finále B, těsně za českou plaveckou elitu.

Martinův páteční program byl ve znamení prsařského sprintu na 50 metrů. Martin se zde dostal do semifinále 16. časem z rozplaveb, který se mu podařilo ještě vylepšit na konečných 31,95, což byl nakonec jeho nejvíce bodovaný výkon na MR- 632 bodů FINA a osobní rekord. V sobotu čekala Martina dvojnásobná trať, kde postoupil do finále B ze 14. pozice po rozplavbách. Tam dokonce přeplaval další dva závodníky a dosáhl na vynikající 12. místo v čase 1: 10,09. Závěrečný den korunoval svoji bilanci dokonce 11. místem na 200 prsa a časem 2:33.25 opět v B finále.

Pavel Janeček začal v pátek 14. místem v semifinále na 50 kraul. Sobota přinesla další osobní rekord na trati 50 znak a stejné umístění. Vrcholem pak byla náročná dvoustovka motýl, kde se Pavel v patnácti letech dostal do první desítky dospělých v ČR – časem 2:16,34 zlepšil o 2 sekundy svůj čas z rozplaveb a doplaval na 10. místě. Nedělní závody zahájil opět postupem do semifinále na 50 motýl, kde skončil patnáctý. Náročný program pak po kraulařské stovce završil na 100 znak – 11. místo, čas 1:01,31 a nejlépe bodovaný výkon 645 bodů FINA.

Tyto výkony jsou zúročením dlouhodobé práce trenérů Hakla, Kramlové a Dusíka v oddílu Delfín Náchod. (pj)