Dorostenci Krčína mají republikové stříbro

Nové Město nad Metují - Krčínští dorostenci získali stříbrné medaile na Mistrovství České republiky v národní házené, které se konalo na jejich domácím hřišti v Krčíně.

25.7.2014

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/David Klein

Sokol Krčín – SK Studénka 24:17 (12:10). První utkání Mistrovství ČR dorostenců, které domácí mladíci rozhodli až v rozmezí 8. až 20. minuty druhého poločasu, kdy získali rozhodující pětibrankový náskok. Ten pak nejen udrželi, ale ještě do konce utkání navýšili na konečných 24:17. Tímto vítězstvím si Krčín vytvořil dobrou výchozí pozici pro celý turnaj.

TJ Řevnice – Sokol Krčín 22:25 (14:11). Velmi těžké utkání proti fyzicky zdatnému soupeři. I když krčínská obrana hrála velmi dobře, bohužel se v celém prvním poločase nedařilo brankářům, kteří pouštěli laciné góly. Až do 25. minuty druhého poločasu domácí mladíci stále prohrávali a teprve tehdy se krčínským brankářům podařilo zlikvidovat několik střel a následně tyto zisky útočníci proměnili v rozdílové branky. „Velmi cenné vítězství, které nás začalo přibližovat k vytoužené medaili," shodli se po utkání domácí trenéři Tomáš Pavlík a Martin Leugner.

Sokol Krčín – Baník Most 36:25 (16:13). Relativně nejsnazší utkání turnaje, které měli domácí mladíci pod kontrolou a v závěru jej přeměnili v exhibici. Proti Mostu si zahráli všichni hráči z lavičky. Střelecky se v tomto utkání dařilo všem útočníkům, což se nakonec projevilo i ve vysokém skóre.

1.NH Brno – Sokol Krčín 14:17 (7:10). Utkání, ve kterém se Krčínu oproti dopolednímu zápasu moc nedařilo střelecky. Krátký výpadek v prvním poločase (od 20. do 26. minuty) znamenal možnost soupeři vyrovnat skóre, což se mu nakonec také povedlo (7:7). Zlepšenou hrou před koncem poločasu se však domácím házenkářům podařilo v obranné fázi získat několik důležitých míčů a odskočit na potřebný rozdíl, který udrželi až do konce utkání. Tímto výsledkem bylo rozhodnuto o minimálně stříbrné medaili pro pořádající Krčín.

Sokol Krčín – TJ Příchovice 24:28 (9:12). Rozhodující utkání o mistrovský titul a jednoznačně také nejhezčí utkání turnaje. Klíčový náskok si Příchovice vybudovaly na konci první poloviny, kde domácím odskočily z 9:9 na 9:12. „Výborně zahrála celá obrana, když dokázala eliminovat dvě největší zbraně našeho soupeře. Těmi byli nejlepší střelec Andrlík a rychlé protiútoky. Bohužel se k obraně nepřidali brankáři, kteří většinu gólu dostávali z velkých úhlů," všimli si krčínští trenéři. Ve druhé části se jejich svěřenci přiblížili na rozdíl dvou branek, ale více už nedokázali. I přes porážku však krčínské naděje odehrály výborný turnaj, v němž získaly cennou stříbrnou medaili a potřetí v řadě se umístily na medailových pozicích. „Na závěr bychom chtěli poděkovat celému týmu, který velmi zodpovědně a bojovně přistoupil k celému turnaji," řekli po turnaji krčínští trenéři Tomáš Pavlík a Martin Leugner. V individuálních cenách se podařilo zaslouženě Michalovi Fišerovi získat ocenění pro nejlepšího útočníka. Obránce Tomáš Marek skončil na druhém místě a Filip Rýdl obsadil třetí místo mezi brankáři. Michal Čtvrtečka si pak odnesl speciální cenu hlavního partnera Sokola Krčín pro nejsympatičtějšího hráče.

Sestava Krčína – brankáři: Filip Rýdl a Radek Cvejn. Obránci: Tomáš Marek, Roman Marek, Josef Verner, Martin Čtvrtečka, Kryštof Rydlo a Radek Samek. Útočníci: Michal Čtvrtečka, Michal Fišer, Jan Linhart, Martin Marek a Miroslav Fišer

Další turnajové výsledky: Most – Brno 21:22, Řevnice – Příchovice 21:35, Studénka – Brno 24:18, Příchovice – Most 29:18, Studénka – Řevnice 20:16, Brno – Příchovice 16:21, Příchovice – Studénka 27:15, Řevnice – Most 28:22, Most – Studénka 18:21, Brno – Řevnice 18:18.

V Broumově u nádraží evakuovali desítky lidí a psa. Unikal plyn

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Machovu zatím chybí forma i štěstí

Náchodsko - O slunečném víkendu se hrálo o další mistrovské body ve fotbalovém Jopeco Okresním přeboru mužů.

Nevěděli, co se šaty, tak je vrátili

Jaroměř, Josefov - Nečekaného překvapení se po pár týdnech dočkali jak vystavovatelé, tak i majitelka odcizených šatů. Před vchodem do objektu Starého špitálu v Josefově, kde se v době 9. do 11. září konala výstava a z něhož zmizely některé vystavované artefakty (tj. zářivky a plesové šaty), se z ničeho nic jednou ráno objevila igelitka. A uvnitř se skrývaly oboje šaty, které kdosi předtím z výstavy odnesl.

Derby rozhodly jaroměřské vstupy do třetin

Náchodsko - Mizerný start do sezony zažívá nejúspěšnější celek posledních pěti let. Hokejisté Náchoda se v úvodu nového ročníku trápí jak v ofenzivě, tak i v defenzivě, což potvrdili i v nedělním domácím zápase s Třebechovicemi.