Tohle bude dramatická podívaná až do samotného konce. Házenkáři z města pohádky v posledních týdnech ožili, navíc mají poměrně přívětivý los, když se v sobotu představí na palubovce posledních Hranic (18.00). Pokud uspějí, bude rozhodovat zápas závěrečného kola proti Frýdku-Místku, ve kterém by Východočechy bezesporu hnala plná hala, ten je naplánován na 18. březen.

Extraliga 24. kolo

SKKP Handball Brno - O2XYWORLD HBC Jičín 26:27 (15:13)

Více než osm stovek fanoušků dorazilo na klíčové utkání v boji dvou týmů, které se perou o postup do play off. Do vedení se rychle dostali domácí a po sedmi minutách hry vedli o tři branky (7:4). A vedení už do konce prvního poločasu nepustili, když se do šaten odcházelo za stavu 15:13 pro jihomoravský celek.

Jenže druhá půle patřila pevné jičínské obraně a také Jakubu Kastnerovi. Zkušený házenkář zaznamenal během třiceti minut sedm gólů. Východočeši průběh zápasu postupně otočili a výborně zvládli i dramatickou koncovku.

„Mně se duel hodnotí samozřejmě dobře, vyhráli jsme tady hrozně těžký zápas. V Brně se hraje špatně, trápí se tady i týmy ze špičky, takže jsme moc rádi,“ řekl Kastner a doplnil: „Měli jsme podmínku, že jestli chceme hrát play off, tak musíme už všechno vyhrát. Zbývají nám dva zápasy, nechci je rozhodně podcenit, ale v Brně to byl asi ten nejtěžší.“

Jičín dokázal Brno porazit v obou vzájemných zápasech, což znamená, že při rovnosti bodů skončí před ním.

Nejvíce branek: Kocich 9/5, Bosák 5, Sekulić 4 – Kastner 8/5, Kovařík 5, Rychna 3. Rozhodčí: Fialová, Sovová. Sedmimetrové hody: 5/5 – 6/5. Vyloučení: 5:4. ČK: Kolečkář – J. Drbohlav. Diváci: 802. Sestava Jičína: Machalický, Pleva – Kastner, Kovařík, Š. Drbohlav, Rychna, Miľko, Hlava, M. Hájek, J. Drbohlav, Pekař, Matouš, Thorovský, Ženatý, A. Dolejší, M. Knittl.

Ostatní výsledky 24. kola:

SHC Maloměřice Brno – Talent tým Plzeňského kraje 27:44 (11:20), HK FCC Město Lovosice – Pepino SKP Frýdek-Místek 38:27 (21:15), HCB Karviná – HC Dukla Praha 36:32 (21:15), KH ISMM Kopřivnice – TJ Sokol Nové Veselí 36:29 (19:14), TJ Cement Hranice – HBC JVP Strakonice 1921 22:31 (11:17).