II. liga – ženy:

TJ Baník Vamberk – TJ Jiskra Jaroměř 1:3 (-23, 18, -19, -12) a 0:3 (-18, -16, -23). Svůj poslední dvojzápas sehrály jaroměřské volejbalistky na půdě pátého celku průběžné tabulky, Baníku Vamberk. Ve velmi zamotané tabulce před posledním dvojkolem neměla většina týmů jistou pozici a Jaroměř se v případě prohry mohla dokonce propadnout na sedmé místo.

První set úvodního utkání byl z obou stran spíše „oťukávací“, ale Jaroměř ho dovedla do vítězného konce. Ve druhém setu dovolila Jaroměř soupeři rychlé vedení, náskok se jí již nepodařilo dohnat a zbytečně set ztratila. Zlepšená hra v poli se projevila na herní pohodě a od třetího setu si Jaroměř jistými kroky šla k vítěznému konci. Čtvrtý set byl již v režii hostujících hráček, které tak zvítězily poměrem 3:1.

Druhé utkání bylo opět v režii hostující Jaroměře, pěkné útoky střídaly neproniknutelné bloky a soupeř velmi rychle přestal klást odpor. Situace se zkomplikovala ve třetím setu, kdy Jaroměřačky, jakoby se ještě nechtěly rozloučit se sezonou, zdramatizovaly koncovku, ale nakonec si vedení uhlídaly a utkání vyhrály 3:0.

Další výsledky 35. a 36. kola: Dobřichovice – Slavia HK 3:1 a 3:0; FTVS Praha – Jihlava 3:0 a 3:1; Pardubice – Nusle B 3:1 a 2:3; Havlíčkův Brod – SF Praha 3:2 a 3:2.

II. liga – muži:

Sokol Česká Třebová – VK Hronov 3:2 (18, -22, -18, 21, 11) a 0:3 (-23, -21, -22). V Třebové Hronovu chyběl kromě marodů Manycha a Melichara ještě Kubeček a tak J. Ševců musel opustit trenérský post u juniorek a posílit mužský kádr.

Hosté s mladou třebovskou sestavou drželi dlouho krok, ale od stavu 14:14 zcela odpadli a zbytek úvodního dějství odehráli v útlumu. Do druhého setu nasadil trenér Kučera J. Novotného a hronovští hráči se začali sžívat s prostředím. V první polovině ještě udávali tempo domácí, avšak postupem času začal Hronov srovnávat skóre, aby v závěru přetavil větší údernou sílu na síti ve vyrovnání na 1:1. Nezkušení domácí nedokázali čelit útokům středem, a tak hronovská jízda mohla nerušeně pokračovat od začátku třetí sady. Hosté si v pohodě vybudovali pětibodový náskok, který se jim v závěru podařilo zvýšit až na 7 bodů. Zdálo se, že je nakročeno k vítězství, ale domácí byli proti. Zlepšili obranu na síti, herně se zvedli i v poli a nedovolili hostům získat rozhodující náskok. A když se Třebovští dostali do dvoubodového vedení, rozhozená hronovská vozba kapitulovala a povolila tie-break. V něm bylo od začátku zle, několik neúspěšných ataků dostalo Hronováky na dno a tříbodové manko se jim nepodařilo zlikvidovat.

V odvetě tak byly pro Hronov rozdány karty jednoznačně, pokud chtěl dosáhnout na konečnou 5. příčku, musel vyhrát bez ztráty setu. A naplňování tohoto nelehkého zadání se v úvodu zdálo problematické. Třebovští šli rychle do dvoubodového vedení, postupem času však hosté přitlačili na pilu. Vše vrcholilo v dramatické koncovce, když se Hronováci dostali do vedení, avšak až do stavu 23:23 stačila třebovská vozba kontrovat. Další úspěšný útok přinutil domácího trenéra k time-outu, avšak po něm následoval skvělý blok a bylo vymalováno. Do druhého setu odstartovali lépe Hronováci a vybojovaný 2-3 bodový náskok si dokázali držet až do samého závěru. Když se k tomu ještě přidaly dva úspěšné bloky, podařilo se odskočit na 19:24. I v dalším průběhu patřila k hlavním znakům domácí hry bezradnost při bránění hronovských ataků, především středem sítě. Tato poměrně jednoduchá taktika vynesla v klidu hrajícím hostům znovu 3bodový rozdíl ve skóre. Třebovští sice nerezignovali, ale jejich poslední vzepětí stačilo na přiblížení na 2 body. To bylo ovšem již pozdě na zastavení rozjetého hronovského vlaku.

Hosté tak úspěšné završili jednu z nejúspěšnějších sezon svého druholigového působení. Cena tohoto úspěchu ještě stoupá, přihlédneme-li k poměrně rozsáhlé marodce a výraznému oslabení kádru v několika posledních kolech.

Další výsledky 33. a 34. kola: Choceň – Ústí nad Orlicí 0:3 a 3:2; Hrotovice – Slavia HK 3:1 a 3:2; Havlíčkův Brod – Železný Brod 2:3 a 3:0.

MČR veteránů:

V pěti kvalifikačních turnajích, které se odehrály v různých koutech republiky, se bojovalo o postup do finále Gala cupu, Mistrovství republiky ve volejbale hráčů nad 40 let. Z každé kvalifikační skupiny se mohla na závěrečný podnik podívat nejlepší dvě družstva. Z hronovské skupiny postoupilo domácí družstvo Podkrkonoší zastoupené hráči z Hronova, Náchod a Vrchlabí. Druhým postupujícím byli Semilští veteráni. Neuspěly naopak Červený Kostelec a Zvičina. V zápase o první místo ve skupině vyhrálo domácí Podkrkonoší nad Semilskými veterány 2:1. V Hronově se všeobecně hrál vysoce kvalitní volejbal a diváci rozhodně odcházeli spokojeni.

Podkrkonoší reprezentovali: Hubka, Kuba, Matys (všichni Náchod); Koza, Ševců (oba Hronov); Beneš, Černý (oba Vrchlabí). (mp, ma, jš)