Družstvům Krčína chybělo více štěstí

Náchodsko – Nejvyšší domácí soutěž národních házenkářů a házenkářem má za sebou další mistrovské kolo.

2.5.2015

Ilustrační fotoFoto: Archiv

I. LIGA MUŽŮ

Sokol Krčín – SK Studénka 16:16 (9:8). Domácí házenkáři si chtěli proti Studénce trochu spravit dojem z minulého týdne, ale neměli proti sobě jednoduchého soupeře.

Tentokrát se domácím vydařil začátek utkání a až do 19. minuty si udržovali nepatrný náskok (3:1, 4:2 a 6:3). Pak Krčín bohužel v rozmezí od 20. do 26. minuty ztratil koncentraci a důsledkem toho bylo, že hosté srovnali skóre na 6:6. Do konce poločasu se Krčínu přece jen podařilo zlepšit útok, jenže i hosté se drželi na dostřel, což se promítlo do poločasového skóre 9:8.

Druhý poločas pro Krčín nezačal nejlépe, i když se díky dobré obraně dokázal držet v těsném vedení. Ztráta několika jednoduchých míčů bez střelby domácí házenkáře odsoudila k trvalé obavě o výsledek. Ve 20. min. se hosté dostali poprvé v utkání do vedení v poměru 13:14. Tlak Studénky naštěstí eliminovala kvalitní obranná hra Krčína, který dokázal otočit na 16:15. Tento výsledek ale domácí hráči nedokázali udržet a zhruba 15 sekund před koncem utkání Studénka srovnává na konečných 16:16.

Sestava a branky Krčína: Chmelík – Leugner, Šefc, Mikolášek – Štrof (6), Marek (5), Fišer (4), Valtera (1).

Další výsledky 16. kola: Přeštice – Nezvěstice 18:20, Nýřany – Plzeň Újezd 15:17, Podlázky – Tymákov 13:22, Opatovice nad Labem – 1. NH Brno 19:18, Rokytnice – Draken Brno 14:14.

I. LIGA ŽEN

TJ Sokol Rokytnice – Sokol Krčín 16:15 (6:7). Od prvních minut zápasu bylo patrné, že v tomto utkání moc branek padat nebude.

Krčínská obrana hrála soustředěně a bez faulů, což útočnicím Rokytnice vůbec nevyhovovalo. Hostující hráčky se díky tomu dostaly do několika rychlých protiútoků, které skončily buď špatnou přihrávkou od obránkyně, nebo útočnice vychytala domácí brankářka. Obrana soupeře opět nehrála zrovna čistě, za což si od rozhodčího vysloužila jen v první půli dvě žluté a jednu červenou kartu. „Poločas skončil 6:7, ale co se týče střeleckých příležitostí, tak jsme měly vést alespoň o pět branek. Družstvo podržela skvěle chytající brankářka Helena Kočová," vrací se k první půli hostující trenérka Ludmila Fišerová.

Vstup do druhého poločasu se házenkářkám Krčína povedl, když v 6. min. navyšovala Veronika Poláčková, autorka pěti branek druhém poločase, vedení hostujícího týmu na 8:11. Poté se však krčínské útočnice začaly střelecky trápit a do 25. minuty vstřelily pouze jednu branku a rázem Krčín prohrával 14:12. V závěru utkání soupeř držel takticky dlouho balón a hostující hráčky už z rychlého protiútoku nestihly vystřelit. „Za průběh utkání a předvedený výkon by byla spravedlivá remíza, ale bohužel jedeme domů opět bez bodů," posteskla si hostující trenérka.

O tomto víkendu přivítají ženy Krčína na svém hřišti Blovice a Tymákov, a tím také zakončí základní část sezóny. V nadstavbové části se pak poperou ve druhé skupině o setrvání v první lize.

Sestava a branky Krčína: Kočová – Štefková, Macková, Nejmanová – Poláčková (5), Hamanová 5), Kotlářová (3), Zimlová (2), Rydlová, Šimánková.

Další výsledky 16. kola: Studénka – Hlinsko 18:18, Chomutov – Blovice 13:12, Tymákov – Přeštice 18:17. (vz, dop)

NAŠI PRVŇÁCI z Montessori základní školy Náchod a ZŠ Zbečník

Náchodsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

Náchodsko - Suverénním vítězem 9. kola se stal JOSEF JIRÁSEK z Horní Radechové, který zariskoval a to mu vyneslo výborných 16 plusových bodů.