„I ve 12. ročníku Vánočního turnaje se opakovala naše zkušenost z minulých let a to, že tento turnaj je mimořádnou událostí a přitahuje řadu zájemců. Soutěžní pavouk pro 32 hráčů se totiž nakonec zaplnil osmadvaceti jmény přihlášených,“ pochvaloval si Jiří Otčenášek, předseda pořádajícího oddílu Sportovního kulečníku TJ Náchod.

Samotný turnaj se opět odehrál mezi vánočními svátky, a to ve volné hře na 100 nebo 50 karambolů s hendikepem, pro registrované i neregistrované hráče. „Hendikep v kulečníku znamená, že lepší hráč dává slabšímu už do začátku hry náskok, často velice významný,“ vysvětluje Jiří Otčenášek.

Turnaj se už tradičně hrál na dvě porážky, přičemž druhé zaváhání znamenalo pro daného hráče definitivní vyřazení.

„Od samého začátku se rozjely urputné boje o udržení se v soutěži. Všechny partie byly velice vyrovnané, čímž se potvrdila správnost v nasazení osobních hendikepů,“ těšilo Jiřího Otčenáška.

S mimořádným zájmem pojal letošní ročník extraligový hráč Luděk Řehůřek s úmyslem dostat se až mezi nejúspěšnější hráče. Ve třech případech se mu podařilo sehrát 100 karambolů najednou. Stačila ale dvě klopýtnutí a své úmysly musel opustit.

KRÁLÍČEK NESEHRÁL JEDINÝ KARAMBOL

Lépe však nedopadli ani další hráči ligového družstva. Poměrně brzo byli vyřazeni jak Jan Frieda, tak Petrové Bareš a Kočička. „Kalich hořkosti musel vypít Pavel Králíček z LOKO Trutnov, který v minulosti předváděl pěkné výsledky. Po dlouhém čekání vstoupil do soutěže, ale tím mu hra skončila. Aniž by sehrál jediný karambol, jeho soupeř svůj limit dohrál,“ litoval Otčenášek hráče Trutnova.

Nadějí pořádajícího oddílu do závěrečných bojů byla účast dvou domácích hráčů, ale na úplnou špici to nestačilo.

Celkovým vítězem se bez jediné porážky stal s pěknou hrou po celý turnaj neregistrovaný Milan Strnad z Náchoda, druhé místo s jednou porážkou obsadil domácí člen TJ Náchod Libor Ciasto a třetí byl Radek Sedláček z BC Týniště nad Orlicí. Těsně pod stupni vítězů skončil další z domácích hráčů Jiří Hanuš.

„Úplně všichni účastníci obdrželi velmi pěkné věcné ceny. Všichni strávili příjemný den, v kterém nechybělo výborné občerstvení ani dobrá nálada. Oddíl zároveň děkuje všem sponzorům i jednotlivcům, kteří poskytnutím hodnotných cen přispěli k úspěšnému průběhu turnaje,“ dodal předseda Sportovního kulečníku TJ Náchod.

O vysokou úroveň turnaje se zasloužili jak registrovaní hráči (LOKO Trutnov, BC Broumov, z KKK Čermná nad Orlicí, BC Týniště nad Orlicí a TJ Náchod), tak i ti neregistrovaní (Hronov, Velké Poříčí, Broumov, Jaroměře i Náchod).