VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DVD přehrávač už zná svého nového majitele

Náchodsko - Tip liga Náchodského deníku už zná svého vítěze i nejlepší jedenáctku nesmírně dramatické jarní části této populární tipovací soutěže o zajímavé ceny.

18.6.2008
SDÍLEJ:

Přenosný DVD přehrávač - cena Tip ligy.Foto: DENÍK

O vítězství Radka Svatoše ze Zlíčka se prakticky rozhodlo v předposledním kole, kdy nasbíral plný počet dvaceti bodů, zatímco Michal Lokvenc, Michal Lokvenc junior a Renata Hrubá „pouze“ bodů sedmnáct. Při stejném počtu celkových bodů (druhý sloupek) i bodů v posledním kole (první sloupek) se totiž v konečném účtování počítá vyšší počet bodů dotyčných hráčů v nejbližším možném kole.


O umístění na druhém až čtvrtém místě se pak muselo rozhodovat pomocí startovního čísla, neboť na tyto kupony bylo od prvního do posledního kola tipováno vždy shodně. Podobná situace jako v boji o nejvyšší příčku panovala také v boji o páté až šesté místo. Vít Doležal i Vlasta Pácaltová měli shodný počet bodů jak ve dvanáctém, tak ale i v jedenáctém kole. Tuto dvojici tak muselo rozsoudit až kolo desáté, ve kterém nasbíral Vít Doležal bodů jedenáct, zatímco Vlasta Pácaltová bodů osm. O pořadí na dalších místech pak rozhodly buď celkové body, nebo při jejich shodě, body v posledním jedenáctém kole (Bohumil Králíček x Aneta Rýdlová).


Elitní jedenáctku tipujících žádáme, aby si zatím pro své ceny nechodili. Jejich zkompletování nám určitě nějaký čas zabere. Až budeme mít vše v redakci, prostřednictvím novin budete vyzváni k jejich vyzvednutí.

Během jara přišlo do redakce více než dva tisíce kuponů

Na závěr jarního soutěžení se také můžeme ohlédnout za různými statistikami, které Tip ligu na Náchodsku doprovázely.


Tip ligu na jaře hrálo 224 tipujících


Do jarní části Tip ligy Náchodského deníku se přihlásilo celkem 224 hráčů, kterou tvořili více než ze tří čtvrtin muži. Těch se do soutěže zapojilo hned 172, což vyjádřeno procenty činí hodnotu 76,8%. Zástupkyň něžného pohlaví bylo v jarním soutěžení 52 (23,2%). Z tohoto celkového počtu soutěžících se do posledního dvanáctého kola zapojilo pouze 172 hráčů. Drtivá většina tipujících (113) zvolila ostatně jako po většinu jara hlasování prostřednictvím originálního kuponu, které poté vhodila na jedno z našich sběrných míst. Služeb internetové adresy www.denik.cz využilo pro odeslání svých hlasů v posledním kole celkem 52 lidí, mobilní telefon pak využil pro své tipování pouze jediný hráč.


Největší důvěře se těšila sběrná místa


Neméně zajímavá čísla se objeví při vyvolání statistiky během celé jarní soutěže. Během jara tedy do naší redakce dorazilo jakýmkoliv způsobem celkem 2381 kuponů. Největší oblibě se při hlasování těšil originální kupon vystřižený z našeho Deníku. Tímto způsobem hlasovalo na jaře 1696 hráčů, služeb internetu využilo během jarního soutěžení 675 hlasujících a během dvanácti odehraných kol jsme evidovali pouze deset případů využití mobilního telefonu.


V posledních několika kolech se také už nezměnilo ani pořadí měst, odkud jednotliví hráči pocházejí. V čele byl od samého začátku s přehledem Náchod, kde se naší hře věnovalo celkem 41 tipujících. Na druhém místě zůstalo Velké Poříčí se sedmnácti účastníky, o jednoho hráče méně pak bylo v Hronově. Na čtvrtém místě skončila Police nad Metují, kde si s námi Tip ligu zahrálo patnáct soutěžících. O páté až šesté místo se podělily Nové Město nad Metují a Meziměstí, kde jsme evidovali shodně třináct hráčů. Hned za touto dvojicí zůstala Jaroměř s dvanácti účastníky Tip ligy. Nad hranici deseti hráčů na město se pak ještě dostali v České Skalici a Broumově, kde jsme měli shodně 11 hráčů. Hodně za očekáváním naopak zůstala tradiční bašta této hry, a to Červený Kostelec. Ten se s pouhými osmi hráči krčí až na desáté příčce. O hráče méně pak bylo v Teplicích nad Metují. Shodně pět tipujících pak měly Machov, Zlíčko, Olešnice a Velká Jesenice.


Poslední statistiku nám vytvořili nejlepší hráči. Během dvanácti odehraných kol totiž ti nejlepší nasbírali 110 bodů, což činí průměr 9,1666 bodu na zápas. Do tohoto malého průměru se samozřejmě negativně promítly i anulované zápasy, i tak to ale hodně vypovídá o dramatickém jaře v kopané na Náchodsku.

Autor: Michal Rojšl

18.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sobotka - Náchod B

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení