Dvorští házenkáři vyhráli i derby

DVŮR KRÁLOVÉ - Stejně jako v minulém kole v Prostějově Dvoráci slavili výhru o jediný gól. Do derby s Náchodem ale vstupovali podle postavení v tabulce jako velký favorit a tuto nevděčnou roli v průběhu utkání plnili velmi těžko.

16.4.2007

Ostrostřelec Daniel Fiedor (ve světlém) opět prokázal, že je nepostradatelným hráčem Hrachovy družiny. Proti Náchodu nastřílel deset gólů a své si odvedl i v obraně, kde například komplikoval život Nosilovi.Foto: Jan Bartoš

1. HK Dvůr Králové 23 (11)
TJ Náchod 22 (13)
Domácí hráči měli dobrý začátek (5:2), ale Náchodští brzy ukázali, že nepřijeli do Dvora odevzdat body. Hráli s nasazením a rychlou rozehrávkou se dostávali do šancí. Navíc využili několik domácích nepřesností a ujali se dvougólového vedení. To se domácím ještě podařilo srovnat na 9:9, ale na další úprk hostů už do poločasu odpověď nenašli.

Ani po přestávce se herní projev dvorského mužstva nezlepšil. Navrch měli naopak Náchodští a zvýšili na 11:15. Ve 39. min. Faltejsek a Fiedor stáhli náskok na 15:17. Pak však byli vyloučeni dva domácí hráči a Náchod znovu Dvoru utíkal, i když ve čtyřech chytře jeslemi překonal gólmana Kociána nestárnoucí Jan Hrobař.

Potom to však vypadalo, že vynikající zákroky Babčaníka přeci jen nastartovaly domácí k obratu. Fiedorova opakovaná střela po neúspěšné sedmičce a Grohův důraz mezi obránci (18:19) byly chvilkovým zdáním. Při vyloučeních dalších dvou domácích hráčů šel Náchod do vedení o čtyři góly a nad Hrachovým týmem se začaly stahovat mraky.

Jenomže ve dvorské brance stál Babčaník a jeden z jeho zázračných zákroků nohou se ukázal jako správný impuls k otočení skóre. Nejprve vymetl šibenici Kociánovy svatyně Fiedor, razantně se probil ke gólu Faltejsek a z trháku se nemýlil Hrobař. Vyrovnání ze sedmičky zařídil střelec zápasu Fiedor. V 58. min. se z křídla prosadil Hracha mladší a dílo jest dokonáno – 24:23. Přes urputnou obranu Dvora se hosté v závěru nemohli prosadit.
Radek Čejchan, trenér Náchoda: „Odehráli jsme nejlepší jarní utkání, po celý zápas jsme vedli. Ještě deset minut před koncem jsme vedli o čtyři branky a zdálo se, že utkání dotáhneme do vítězného konce. Nebývá mým zvykem stěžovat si na rozhodčí, ale posledních deset minut se jejich metr výrazně změnil a v závěrečných minutách nám to vítězství vzali oni, ne hráči Dvora. Zároveň je tento náš výborný výkon tou nejlepší pozvánkou na neděli, kdy od 17.00 hodin hostíme Slavii Plzeň.“

Fakta z utkání

Branky: Fiedor 10/3, Faltejsek 5, Hracha ml. 4, Hrobař 2, Kulhánek, Groh 1 – Klouček 6/2, Balcar 4, Chroustkovský 4, Leugner 3, Skořepa 2, Nosil 2, Bílý 1. Rozhodčí: Měšťánek, Vaník. Sedmimetrové hody: 5/3:2/2. Vyloučení: 5:6. ČK: 0:1 (Bauer). Diváků: 150. Sestavy – 1. HK Dvůr Králové: Babčaník, Novák, Janeček – Kulhánek, Fiedor, Gogolák, Kotík, Groh, Godár, Hracha ml., D. Picha, Hrobař, Faltejsek, M. Picha. HC TJ Náchod: Kocián, Klesl , Vaněček – Skořepa, Leugner, Klouček, Nosil, Balcar, Manych, Bauer, Mencl, Filip, Chroustovský, Bílý. ⋌Ladislav Hušek

16.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

Čtveřice umělců vystavuje svá díla v galerii U přívozu

Naši prvňáci

Ve středu představíme prvňáky ze ZŠ Provodov - Šonov a ZŠ Suchý Důl

Vítězství vyfoukl domácím host

Česká Čermná - Vítězem šestého ročníku karambolového turnaje v České Čermné stal Milan Strnad před Martinem Kulhánkem a Janem Vlčkem.