Domácí lídr soutěže přivítal druhou Kopřivnici a zodpovědnou hrou dokráčel k vítězství 5:3.

Náchod měl kopřivnickým Vikingům co oplácet, neboť v historii vzájemných zápasů moravského soka nikdy neporazil. Letos jsou však Rytíři v domácím prostředí stoprocentní a do zápasu, ve kterém se mohli opřít o podporu 165 úžasných diváků, nastupovali v roli favorita.

První třetina nabídla taktickou bitvu a branky nepřinesla. Hned na začátku té druhé se však podařilo Ondřeji Huškovi s Ondřejem Bachtíkem prolomit osobní obranu Kopřivnice, a když podobný kousek o deset minut později zopakovali, vedl Náchod o dva góly. Kopřivničtí však dokázali rychle snížit a stav 2:1 před závěrečnou částí dával šance na tři body oběma týmům.

Třetí třetinu rozhodly přesilové hry. Kopřivnice nejen že ani jednu ze čtyř nabídnutých nevyužila, navíc při vlastní přesilovce inkasovala z hole Bachtíka. Naopak Náchod si hned s první přesilovou hrou zásluhou Ondřeje Huška poradil a rázem vedl 4:1. Hosté zápas nezabalili a otevřeli hru, z čehož pramenila spousta šancí na obou stranách. Vikingům se podařilo dvě využít a zápas zdramatizovat, při hře bez brankáře si však vzal konečné slovo Ondřej Bachtík a střelou do prázdné branky stanovil konečný výsledek zápasu 5:3.

„Jsem moc rád, že jsme udrželi domácí neporazitelnost v těžkém utkání, které odpovídalo postavení obou celků v tabulce,“ byl si vědom důležitosti zisku tří bodů domácí trenér Tomáš Třešňák. Jeho hostující protějšek Marek Jehlár měl o příčině porážky jasno. „Zápas rozhodla přesilová hra, kterou jsme nesehráli vůbec dobře. V závěru jsme mohli pomýšlet na srovnání, ale nabídnuté šance jsme nevyřešili dobře.“

Fakta - branky a asistence: 21. Bachtík (Hušek), 31. Bachtík (Hušek), 44. Bachtík (Hušek), 46. Hušek (Geisler), 59. Bachtík – 34. Opatřil (Soukal), 54. Kubátko (Monsport), 58. Soukal (Vávra). Rozhodčí: L. Ležák – M. Ležák. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 165. Třetiny: 0:0, 2:1, 3:2.

Florbal Primátor Náchod: Skalický (Stuchlík) – Kaválek, Nosek, Hušek, Donaj, Bachtík – Vlček, Geisler, Dítě, Matoulek, Světlík – Kovář, Kopecký, Čečetka, Juhász, Zíbr – Říha, Pajkrt.

Náchodští Rytíři přezimují v tabulce Národní ligy na prvním místě s náskokem deseti bodů na aktuálně druhé Gullivers Brno.
Po Novém roce je čeká porce pěti venkovních a tří domácích zápasů. Nejbližší domácí utkání je naplánováno na sobotu 20. ledna, kdy Rytíři od 18 hodin přivítají Horní Suchou.

Další výsledky 14. kola: Sokol Havlíčkův Brod – P.E.M.A. Opava 1:4, Snipers Třebíč – FbK Horní Suchá 7:6, ASK Bystřice n. P. – Hippos Žďár nad Sázavou 5:10, Rožnov pod Radhoštěm – Gullivers Brno 3:4, Aligators Klobouky – Orel Telnice 3:6.

  1. Náchod 14 12 0 0 2 100:62 36
  2. Brno 14 7 2 1 4 68:52 26
  3. Opava 14 8 0 0 6 74:59 24
  4. Kopřivnice 14 7 1 1 5 83:81 24
  5. Žďár n. Sáz. 14 7 0 3 4 84:83 24
  6. Třebíč 14 7 1 0 6 88:92 23
  7. Telnice 14 7 0 1 6 99:78 22
  8. Rožnov p. R. 14 5 2 1 6 88:80 20