Náchod – Hustopeče 33:26

Domácí začali bez bázně a hany a Jihomoravané se nestačili divit. Během chvilky vedli domácí 5:0 a pak ještě 10:5. „Řekli jsme si, že musíme začít od obrany, že v útoku vždycky nějaký ten gól dáme a kluci to potvrdili,“ pochvaloval si domácí trenér Jaromír Bílý.
Jeho svěřenci se však ani během tohoto utkání nevyvarovali zbytečných chyb a soupeře několikrát vrátili zpět do hry, do vedení však Hustopeče nešly ani jednou. „Na klucích bylo vidět, jak je to baví, chtěli hrát a pomáhali si,“ pokračoval ve chvále náchodský trenér.

Ve druhé půli, do níž Náchod vstupoval s dvoubrankovým náskokem, mohli domácí několikrát odpor soupeře zlomit, jenže se jim dlouho nedařilo zasadit rozhodující úder. Ten přišel až asi sedm minut před koncem, kdy domácí znovu ve skóre utekli a svůj náskok si už v exhibičním závěru hlídali a postupně navyšovali. „Dnes to byl úplně jiný mančaft. Po zápase jsem hráčům říkal, že za tu bojovnost i dobrou obranu si vítězství zasloužíme. Bavil jsem se i s trenérem hostů a také on byl překvapený, jak dobře jsme hráli,“ dodal dobře naladěný trenér Bílý.

Cenné vítězství s Hustopečemi budou chtít náchodští házenkáři potvrdit první dubnovou sobotu, kdy se představí na palubovce předposledního Zlína.

Fotbalý míč. Ilustrační foto
Jarní část otevřely dvě podzimní dohrávky

Fakta – sestava a branky Náchoda: Vaněček, Klesl – Hejzlar 1, Hrachový 10, Kosinka 5, Hlaváček, Metelka 1, Štajnrt, Cvejn 5, Vítek, Lojda 4, Resl 2, Freiberg 5, Bílý. Rozhodčí: Beneš, Chalupa. ŽK: 1:2. Vyloučení: 3x 2 min: 4x 2 min. Sedmičky: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 15:13.

Další výsledky 16. kola: Sokol Vršovice – Zlín 26:30, Velká Bystřice – Bystřice pod Hostýnem 20:28, Dvůr Králové – Jičín B 22:25.

10. Dvůr Král. 13 1 1 11 272: 328 3

Výsledky dalších družstev Náchoda – II. liga mužů: Náchod B – Lovosice B 28:39. II. liga st. dorostu: Náchod – Loko Vršovice 31:27. II. liga ml. dorostu: Náchod – Loko Vršovice 43:26.