Čelákovice – Jaroměř 5:6

Třetí čtvrtfinálový souboj obou soupeřů začal v Čelákovicích opatrně. Nikdo se dopředu příliš nehrnul a proto v první dvacetiminutovce padl pouze jeden gól, když se v 16. minutě prosadil hostující Haž.

Ve druhé třetině se hra otevřela, domácí nechtěli na nic čekat a vydali se napadat jaroměřskou rozehrávku, což hostujícím obráncům občas dělalo problémy. Na druhou stranu se však jaroměřským útočníkům otevírala volná okénka v domácí defenzivě.

K vidění tak byla otevřenější hra, která diváky bavila o poznání více, než šachová partie z prvního dějství. Navíc k tomu začaly padat i branky. Po dvou třetinách tak hosté vedli 4:2 a kráčeli vstříc semifinále.

Třetí třetina už byla diametrálně odlišná než předchozí dvě, domácí s dvoubrankovým mankem změnili taktiku a vytáhli celoplošný presink. Dvě jaroměřské branky na 2:6 z první půlky třetí třetiny soupeře neodradily a tlačil Jaroměř hlouběji do obrany. Hosté pod tlakem začali kupit chyby a viditelně jim docházely fyzické síly.

To se projevilo v závěrečné desetiminutovce, kdy domácí třemi góly (5:6) zápas zdramatizovali, ale ostatní šance obětavá obrana a výborně chytající jaroměřský gólman zneškodnili a mohly naplno propuknout oslavy z těsné výhry 6:5 a především pak z postupu mezi nejlepší čtyři družstva.

„Velice těžké utkání hodné zápasu play off, kdy domácí předvedli neskutečné nasazení v závěru zápasu, které jsme naštěstí odrazili. Děkuji soupeři a věrným fanouškům, kteří nás doprovodili,“ oddechl si po zápase hostující trenér Martin Klapka.

Fakta – branky a asistence: 29. Kramel (Špalek), 39. Doutnáč (Strnad), 50. Strnad (Kramel), 51. Špalek (Schwan), 57. Kramel (Kubík) – 16. Haž (Kotrč), 23. Hejzlar (Kubina), 37. Haž (Hrobský), 39. Hofman (Kopecký), 43. Černý (Kopecký), 49. Kopecký (Hofman). Rozhodčí: Černý – Janoušek. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváci: 57. Třetiny: 0:1, 2:3, 3:2. Střely na branku: 26:20. Konečný stav série: 0:3.

V semifinálové sérii přivítá Jaroměř pražské florbalisty z Traverzy Mukařov. V této sérii se dá očekávat hodně branek, vždyť v základní části padlo během dvou zápasů mezi těmito soupeři celkem 26 gólů.

První utkání je na programu v sobotu 17. března od 19 hodin v hale ASVAJ u Gymnázia. Ve stejný čas by se mělo hrát v Jaroměři i o den později, i když zde je možná ještě úprava začátku utkání.