Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jaroměřský florbal vstoupí do jubilejní již patnácté sezóny

JAROMĚŘ - Jaká bude ta nadcházející jubilejní sezóna? Otázka, která má rok co rok podobnou odpověď. Jaroměřský florbalový klub je jedním z nejstarších v republice a mistrovských soutěží se účastní od samého počátku florbalového dění v Čechách.

12.7.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archív

Ale podmínky zdejší sokolovny, v níž od roku 1993 trénuje, neodpovídají parametrům oficiálního hřiště pro florbal a je to stále větší problém. Rozměr tělocvičny je 29 krát 14 metrů, kdežto hřiště pro florbal má mít 40 krát 20 metrů.


Bohužel i druhá větší jaroměřská hala SOU má rozměry odpovídající všem možným sportům, bohužel ne florbalu. O to více sleduje stále se zvětšující florbalová základna jaroměřských hráčů dění okolo možné výstavby nové sportovní haly na pozemku vedle atletického stadionu. Bude hala nebo nebude? nelezne v ní florbal své nové útočiště nebo se bude muset o prostor prát s ostatními sporty?


Současná situace kolem možnosti výstavby nové sportovní haly je natolik komplikovaná, že jedinou jistotou florbalového oddílu TJ Sokol Jaroměř je pokračování nastoleného trendu, tedy odehrání všech mistrovských utkání mimo působiště klubu. V několika posledních letech byla domácím hřištěm hala TJ Sokol Chlumec nad Cidlinou a v současné době je v jednání přesun do nové haly ve Rtyni v Podkrkonoší.


S podmínkami, ve kterých místní klub působí nepřímo souvisí i druhý nepříjemný fakt. Tím je poměrně vysoká fluktuace mladých hráčů ve věku 18 až 19 roků. tato skutečnost je svázána s dlouhodobým zdrojem jaroměřských florbalistů, kterým bylo a stále je gymnázium. Mnoho hráčů po maturitě odchází na vysoké školy a bohužel není možné je udržet v místním klubu. také ti, kteří mají namířeno do nejvyšších florbalových pater, raději odejdou do klubů nabízejích odpovídající herní podmínky a umožní jim další florbalový růst.


Posledním problémem, se kterým se jaroměřský klub setkává pravidelně každou sezónu, je nedostatek trenérů a dobrovolníků věnujícím se mládeži. tento problém se pokaždé prozatím podařilo vyřešit vyškolením nových trenérů, kteří absolvovali potřebné kurzy a zvládli licenční testy. není však tajemstvím, že mládeži se věnují z velké míry právě hráči – středoškoláci, kteří odcházejí na vysoké školy, a koloběh se stále opakuje.
Více informací o florbalovém dění v TJ Sokol Jaroměř naleznete na webových stránkách: http://sokol–jaromer.wz.cz

12.7.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Noční jezdec se posilnil alkoholem. Hlídka ho zastavila poblíž domu

Ilustrační foto

Obrat v zápase režíroval Klesl

NAŠI PRVŇÁCI z Montessori základní školy Náchod a ZŠ Zbečník

Náchodsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

TIP LIGA: Vítězem devátého kola je Josef Jirásek

Náchodsko - Suverénním vítězem 9. kola se stal JOSEF JIRÁSEK z Horní Radechové, který zariskoval a to mu vyneslo výborných 16 plusových bodů.

První loupež se povedla, druhá skončila fiaskem. Dostal sedm let

Náchod, Hradec Králové - Sedm let vězení udělil soud 30letému Lukáši Tichému za dvě loupeže u náchodského Kauflandu.

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení