Telnice - Náchod 4:6

Fakta – branky a asistence: 16. Budík, 23. Kubala (Houbal), 33. Suchomel (Knotek), 53. Surkoš (Jeski) – 8. Donaj (Bachtík), 18. Bachtík, 20. Vlček (Dítě), 27. Bachtík (Donaj), 40. Světlík (Geisler), 58. Geisler (Kaválek). Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:1. Diváci: 52. Třetiny: 1:3, 2:2, 1:1.
Florbal Primátor Náchod: Skalický (Stuchlík) – Kaválek, Nosek, Hušek, Donaj, Bachtík – Vlček, Geisler, Dítě, Petera, Světlík – Kovář, Kopecký, Čečetka, Juhász, Zíbr – Pajkrt.

V dresu náchodského áčka se vůbec poprvé představil Adam Petera, nová akvizice z nedaleké Rtyně v Podkrkonoší. V zápase však řádil hlavně Ondřej Bachtík, jenž zaznamenal dvě branky a jednu asistenci – a to i přesto, že byl domácími obránci pečlivě střežen.

Hra ze zajištěné obrany a rychlé kontry, taková byla taktika náchodských Rytířů, která zejména v první třetině skvěle vycházela. Po úvodní pauze Telnice přidala, tlak domácích byl ovšem platonický. A když už se hráčům brněnského týmu podařilo vstřelit branku, dokázal Náchod najít rychlou odpověď a soupeři odskočit. Stav 3:5 po dvou třetinách ale nic neznamenal a závěrečná část slibovala drama.

V závěrečné třetí periodě stáhla Telnice hru na dvě formace a začal kolotoč. Domácí nebezpečně kombinovali v obranném pásmu Náchoda, a když už náhodou přišli o balónek, tak jej okamžitým presinkem rychle získali zpět. Osm minut před koncem zápasu vsítili kontaktní branku poté, co náchodskou bránící pětici doslova uvařili. Ale díky dobře organizované a obětavé defenzivě náchodských Rytířů to byl poslední zásah domácích florbalistů. Naopak, hráči Náchoda dostali v závěru možnost přesilové hry, kterou Filip Geisler nepohrdl a stanovil tak konečný výsledek zápasu 4:6.

Trenér Náchoda Tomáš Třešňák neskrýval po zápase radost. „Jsem rád za každé takovéto těžké utkání, které odehrajeme. Díky tomu se můžeme zlepšovat a stále růst.“ Naopak vůdce domácích byl z průběhu zápasu rozčarovaný. „Utkání jsme si prohráli individuálními chybami a přístupem ke hře,“ sdělil v po-zápasovém komentáři domácí Ivo Bartek.

Díky šesté výhře v řadě narostl náskok Náchoda v čele tabulky Národní ligy na devět bodů.

A po příštím kole může být ještě veseleji, pokud se Rytířům podaří porazit druhou Kopřivnici. Souboj dvou nejlepších týmů soutěže se odehraje v neděli 17. prosince od 15 hodin v náchodské Plechárně.

Další výsledky 13. kola: Snipers Třebíč – Aligators Klobouky 4:2, Hippos Žďár n. Sáz. – FbK Horní Suchá 3:4p, P.E.M.A. Opava – ASK Bystřice nad Pernštejnem 15:3, Gullivers Brno – Vikings Kopřivnice 6:5pn, Rožnov pod Radhoštěm – Sokol Havl. Brod 15:2.   (tt, mr)