A to do kanadského Toronta na největší severoamerický florbalový turnaj Canada Cup.

Ještě nikdy na něm nestartoval žádný český tým, a tak skupinka deseti hráčů a dvou brankářů ani netušila, do čeho jde. Hned v úvodu turnaje kategorie Elite narazila Jaroměř na domácí Toronto. Po tuhém boji, kdy jim hned v úvodu domácí utekli o dvě branky, dokázali čeští florbalisté utkání dovést do remízového konce (4:4) .

Remízy vůbec sehrály podstatnou roli v jaroměřské skupině. Čeští florbalisté totiž zremizovali i další dvě utkání ve skupině. Nejdříve se rozešli smírně s helsinským prvoligovým M-Team (3:3) a poté i s hráči New Yorku (1:1). Tři body pak znamenaly postup ze druhého místa. Ve čtvrtfinále narazila Jaroměř na kanadský Hamilton. Hned od první minuty dokazovala soupeři, že nepřiletěla sedm tisíc kilometrů proto, aby se rozloučila neúspěchem. Celý zápas je prakticky k ničemu nepustila a navíc přidala tři branky. Poprvé na turnaji vyhrála (3:0) a postoupila do semifinále.

V něm již nebylo možné si soupeře vybírat a finský celek z Turku, FC Lemmings, rozhodně po loňském stříbru nehodlal jít s umístěním dolů. Jenže to, co předvedla Jaroměř na začátku zápasu, to byl doslova uragán. Po třiceti sekundách vedla a i dále drtila zaskočeného soupeře. Rozdíl ve skóre narostl až na 4:0 a vypadalo to, že je po zápase.

Finové však ukázali, proč jsou na tomto turnaji tolik úspěšní. Zavřeli Sokol na jeho půlce a výsledkem bylo snížení až na 4:3. Naštěstí se Sokolu podařilo v power-play náskok zvýšit na 5:3 a ani branka soupeře dvacet sekund před koncem na 5:4 už nic nezměnila na faktu, že se tým z malého městečka ve východních Čechách počtvrté z pěti účastí na mezinárodních turnajích dostal do finále.

V něm se Sokolové z Jaroměře postavili proti týmu Los Angeles, ve kterém hráli zásadní roli dva špičkoví švédští poloprofesionálové. Člen širšího kádru reprezentace Benjamin Nede a extraligový hráč Daniel Dalbjerg. Ti také nakonec finále rozhodli.

Finále bylo velkou bitvou, kterou celou ze záznamu vysílala kanadská Rogers TV a označila jej za dosud nejpodařenější finálové utkání v historii turnaje. Konečný výsledek 5:6 z pohledu Jaroměře hovoří za vše. Češi slaví vynikající 2. místo, které díky kvalitě soupeřů a vzdálenosti řadí jako největší klubový úspěch historie. Jako ocenění kvality pak bylo navíc vyhlášení Tomáše Martínka nejlepším brankářem turnaje.