FTS Florbal Náchod – FBC Spartak Kaplice 6:0 (2:0, 1:0, 3:0). Po dvouzápasové pauze na Náchoďáky čekal soupeř ze dna tabulky.
Náchod vstoupil do zápasu s velkou chutí, což přineslo branku už ve 3. min., když se trefil Lukáš John, který do áčka zavítal z náchodské rezervy – 1:0. O pět minut později uklidnil řady Náchodských ještě Vídeň – 2:0.

Druhá třetina byla hodně bojovná, náchodským florbalistům se nedařilo tak dobře kontrolovat hru a chybnou rozehrávkou velkoryse nabídli soupeři několik šancí. V důležitých momentech však tým podržel brankář Michael Hála, který se vrátil po nemoci do náchodské klece. Ke konci třetiny přišlo další uklidnění z hole Pavla Korce, a do druhé přestávky se šlo tedy za stavu 3:0.

Třetí třetina přinesla podobný obraz hry, ale góly dali jenom Náchodští. Kaplice musely tahat míček hned třikrát, když se trefili Jirák, poté jeho jmenovec Jirák a konečnou podobu výsledku 6:0 dal Jakub Dohnal.

Branky Náchoda: John, Vídeň, Korec, Jirák, Jirák, Dohnal.

FbK Svitavy – FTS Florbal Náchod 1:4 (0:2, 1:2, 0:0). Do druhého zápasu nastupovali náchodští hráči proti FbK Svitavy, tedy soupeři, který byl odhodlán hodně zlobit.

Náchodští však nechtěli ponechat nic náhodě a cílem bylo odvézt zodpovědný výkon s tříbodovou odměnou. To se jim podařilo naplňovat hned od začátku, protože už ve 14 vteřině vstřelil vedoucí gól Petr Jenka – 0:1. První třetina nabídla oboustranně rychlý florbal. Svitavy se snažily rychlým pohybem dostat se do dobrých příležitostí, což se naopak Náchodským podařilo poctivou defenzivou eliminovat. Navíc se jim povedlo ve 12. min. z hole Pavla Korce zvýšit na 2:0, což hostům dodalo potřebný klid.

Druhá třetina se odehrávala ve stejném duchu jako první. Soupeři se sice nejprve podařilo zkorigovat na 1:2, ale pak opět zaúřadovala první formace Náchoda, která vyšachovala obranu domácích a Jenka měl před sebou odkrytou klec – 1:3. Svitavy se navíc v páté minutě provinily proti pravidlům a nabídly Náchodu přesilovku. V té se prosadil přesnou dorážkou z brankoviště Lukáš John – 1:4.

Do třetí třetiny tak šli Náchodští s tříbrankovým vedením. Poslední část nabídla florbal, který měl ve své režii Náchod. Za posledních 15 minut si vytvořil několik dobrých šancí, ale skórovat se mu už nepodařilo. Protože podobně dopadly i Svitavy, Náchod zvítězil 4:1.

Branky Náchoda: Jenka 2, Korec, John.

Další mistrovská utkání čekají florbalisty Náchoda v domácím prostředí, když 22. listopadu hostí od 11.40 Jihlavu a tentýž den od 16.40 hodin Třebíč. (dop)