Nejlépe prokličkoval prvním kolem Miloš Hilšer z České Metuje, který se v deseti utkáních zmýlil pouze jedinkrát. Na své konto si hned v úvodu soutěže připsal velmi slušných 17 bodů, což ho pochopitelně vysadilo do čela průběžného pořadí. Protože 17 bodů už nezískal nikdo jiný, stává se naprosto po právu Miloš Hilšer vítězem úvodního kola.

Už první kolo ukázalo, že jarní soutěžení bude podstatně těžší než nabídla Zimní Tip liga. Rozdíl mezi prvním a posledními, kteří si připsali čtyři záporné body, totiž činí 21 bodů.

Už příští kolo však může rozdíl mezi prvním a posledním zcela smazat.

Dnes poprvé se podrobněji můžeme podívat na statistiky Fortuna ligy po úvodním kole. To ukázalo, že největšímu zájmu se opět těší Náchod, kde se naší tipovací soutěže účastní 34 hráčů. Na druhém místě je Velké Poříčí, kde s námi soutěží 16 tipujících. Pomyslné třetí místo pak patří Novému Městu nad Metují a Hronovu, v obou městech evidujeme shodně 11 tipérů. O jednoho méně je pak v Červeném Kostelci, devět tipujících máme v Polici nad Metují, osm v České Skalici a sedm v Meziměstí.

Zapojte se do hry o skvělé ceny

Přestože úvodní kolo už noví tipující nestihnou, nic jim nebrání zapojit se do naší soutěže od druhého kola.

Stále ještě totiž existuje možnost dosáhnout na jednu z hlavních cen. Nejlepší hráč celkového pořadí se může těšit na LCD televizor. Další nejúspěšnější soutěžící získají fotoaparát, set top box a poukázku v hodnotě 1000 Kč od sponzora naší soutěže, sázkové kanceláře Fortuna.

Kdo se tedy ještě chce do soutěže přihlásit, musí pouze vystřihnout kupon, který vychází od pondělí do pátku v našem Deníku a odevzdat ho na některém ze sběrných míst (jsou uvedena pod tímto článkem). Pokud hráč tipuje poprvé, napíše do kolonky pro identifikační číslo velké písmeno N a vyplní jen své číselné heslo a ostatní údaje (jméno, příjmení, adresu, telefon, popř. emailovou adresu). Heslo si hráč určí sám při vstupu do hry jako kombinaci libovolných čtyř číslic od 0 do 9, například 0123. Startovní číslo hráči přiděluje při vstupu do soutěže redakce.

Každou středu otiskneme pořadí všech soutěžících. V tomto seznamu zjistí nový hráč své startovní číslo, které v dalším průběhu hry již sám vpisuje do kuponu nebo při hlasování na internetu.

Kupon obsahuje deset zápasů, které se hrají o následujícím víkendu. Tipující u každého z nich napíše 0, 1 nebo 2, podle toho, jak odhaduje výsledek utkání (1= vítězství domácích, 0= remíza, 2= vítězství hostů). Dvojtipy jsou nepřípustné. Každý nevyplněný tip na zápas znamená dva minusové body.
Dále hráč vyplní Supertrefu, která rozhoduje při určování vítěze kola. Zde soutěžící uvede celkový počet branek, který podle jeho mínění padne v uvedených zápasech.

Uzávěrka pro vhození kuponů do sběrných schránek je 8 hodin, výjimkou je sběrné místo u redakce Náchodského deníku, kde je stejně jako při tipování na internetu uzávěrka v pátek v 16 hodin. U kuponů zaslaných poštou je rozhodující razítko odeslání. (re)