Frintová potvrdila, že jí závod v Japonsku vyhovuje, když loni tu vybojovala fantastické sedmé místo, letos byla jen o pět příček horší, navíc jde o její nejlepší umístění v letošní sezoně v seriálu mistrovství světa.

V japonském přístavu byly pro závodníky nachystané tratě o olympijských distancích - 1,5 km plavání, 40 km cyklistiky a 10 km běhu. Z vody šla česká jednička na 21. pozici se ztrátou přibližně 50 vteřin na nejrychlejší plavkyně. Po cyklistice pak přijela do depa se třetí skupinou a do běhu šla z 18. pozice. Ve své nejlepší disciplíně však umístění vylepšila na konečné 12. místo.

„Závod byl celkově vydařený. Jediné slabé místo byl druhý plavecký okruh, kde jsem bohužel ztratila kontakt se druhou skupinou. Po kole jsem ale zůstala ve hře o nejlepší desítku, kterou jsem ztratila až na posledních 300 metrech závodu. I tak ale mohu být s výkonem spokojená,“ uvedla česká reprezentantka.

Závod naprosto ovládly americké reprezentantky. Zvítězila Katie Zaferesová, druhá doběhla Summer Rappaportová, na stupních je doplnila Taylor Spiveyová.

Hrdina týdne v Královéhradeckém kraji: Trutnov vítězem podkrkonošského derby