Generálka vyšla národním házenkářům Krčína na výbornou

Nové Město nad Metují - Týden před startem jarní části mistrovských soutěží testovali národní házenkáři formu v už 46. ročníku Podorlického poháru.Turnaj, který se uskutečnil první dubnový den na hřišti Sokola Krčín, vyhrál domácí celek, který v pěti odehraných zápasech neztratil ani bod.

6.4.2017

NÁRODNÍ házenkáři Krčína (v zeleném) vyhráli 46. ročník Podorlického poháru. Druhé skončilo 1.NH Brno a třetí Dobruška.Foto: Zdeněk Mudroch

V pouti za vítězstvím ve 46. ročníku Podorlického poháru zdolal Krčín v souboji obran tradičního rivala z Dobrušky, kterému dovolil vstřelit pouze dvě branky. Krčín jich ale nedal o nic více (6).

V naopak hodně ofenzivním střetnutí Krčín přehrál 15:8 Opatovice a další útočeně laděný duel sehrál pozdější vítěz s Raspenavou, kterou zdolal 12:4. S Čakovicemi a 1.NH Brno se zrodily shodné výsledky (7:5), v obou případech ve prospěch Krčína.

Druhé místo si z Krčína nakonec odvezli na jižní Moravu národní házenkáři 1. NH Brno, kteří nestačili pouze na pozdější vítěze z Krčína.

Bronz za třetí příčku si při bilanci dvou porážek a tří vítězství odvezla nedaleká Dobruška.

KRČÍN – Dobruška 6:2; – Opatovice 15:8; – Čakovice 7:5; – 1.NH Brno 7:5; – Raspenava 12:4.
1.NH BRNO – Dobruška 10:4; – Opatovice 10:9; – Čakovice 9:7; – Raspenava 11:4.
DOBRUŠKA – Opatovice 10:8; – Čakovice 6:5; – Raspenava 10:5.
ČAKOVICE – Opatovice 5:3; – Raspenava 11:6.

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Janovičky u Broumova - Vhodit volební lístek do volební urny je úkon, který se neděje každý den.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Manželé Doležalovi z Náchoda volili v hlavním městě Švédska

Stockholm, Náchod - Eva a Michal Doležalovi z Náchoda měli cestu do Stockholmu naplánovanou už dlouho před volbami. "Nebyla nám však lhostejná naše budoucnost a pokud chci věřit v demokracii, je nutné, aby byla volební účast co nejvyšší," říká maminka třech dětí.

Svůj hlas hodil do volební urny jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

Božanov - Je krátce před čtrnáctou hodinou a do uzavření volebního okrsku zbývají tři minuty.