„Přípravu na novou sezonu jsme zahájili desátého července,“ uvedl sekretář jaroměřské Jiskry Václav Michálek. Podle jeho slov patřilo prvních čtrnáct dnů fyzické přípravě. „Trénovalo se na hřišti v Jaroměři a v blízkém okolí,“ dodal Michálek.


Do přípravy se již zapojil jaroměřský odchovanec Martin Škoda, který přestoupil z Černilova. Kmenovým hráčem Jaroměře se stal po půlročním hostování z České Skalice záložník Daniel Svoboda. „Z FC Hradec Králové přišel na hostování záložník Jakub Michálek a a ze studijního pobytu ve Skotsku se vrátil stoper Petr Matějček,“ pokračoval ve výčtu posil pro blížící se start krajského přeboru Václav Michálek. Jaroměřští funkcionáři však věří, že se do mistrovských bojů zapojí i někteří dorostenci. Z klubu naopak před novou sezonou odešel Lubomír Křovák, který byl uvolněn na hostování, potíže s kolenem zatím nedovolují hrát Jiřímu Valešovi.


Fotbalisté Jaroměř už odehráli i několik přípravných utkáních, ve kterých se opět projevila jejich ofenzivní síla, ale i horší obranná činnost celého kádru. „S Roudnicí jsme remizovali 3:3, když se za nás trefili Beneš, Jakub Michálek a Rejchrt, stejným výsledkem jsme remizovali také v Českém Meziříčí, kde se střelecky prosadili Horák, Svoboda a Kučera,“ vyjmenovává dva remízové výsledky Václav Michálek. Kromě dvou remíz dosáhli jaroměřští fotbalisté i na jedno vítězství, když Malšovice zdolali 3:2 (Svoboda , vlastní a Kučera). Generálka na úvodní kolo krajského přeboru je pak čeká v sobotu v 10.15 hodin v Převýšově.