Rekordní účast

O čtyřnásobné body (oproti základním Open turnajům) dorazilo bojovat celkem 86 předem nominovaných (z celkového počtu 111), což je v jedenáctileté historii této soutěže nejvyšší číslo.

Letošní úpické finále tím pokořilo svůj vlastní rekord z roku 2014, kdy finále hrálo pouze o jednoho startujícího méně.

Tituly mistrů Severovýchodních Čech se pyšní Alena Gregůrková a Daniel Záruba. Gregůrková je vítězkou naprosto suverénní, když ovládla žebříček s náskokem více než 3500 bodů a obhájila tím loňské podobně suverénní prvenství.

Marně ji letos stíhaly stříbrná Saša Kousalová či bronzová Anna Goldmanová. I tyto dvě dámy obhájily umístění na stupních vítězek, ovšem oproti minulému roku to letos bylo v opačném gardu.

To vítěz mužské části, Záruba, neměl cestu na trůn tak jednoznačnou, i když před turnajem disponoval náskokem přes 2000 bodů. Z něj nakonec stříbrný Petr Rezek ve finálový den ukrojil jen 800 bodů a proto se Záruba stal podruhé v kariéře mistrem SVČ.

Navázal tak na rok 2014, kdy slavil poprvé, v předešlých dvou letech pak skončil vždy druhý. Bronz ukořistil Jiří Bašák, který zároveň ovládl kategorii B.

Smolař Ulrich

Historicky největším smolařem soutěže se zřejmě stává Michal Ulrich, který potřetí v řadě skončil těsně pod pódiem čtvrtý.

Součástí propozic Mistrovství SVČ jsou tradičně i přesně definované nižší soutěžní kategorie, které mají za úkol oslovit široké pole soutěžících různých schopností. Mistrovství se totiž hrálo, a v Úpici i vyhodnocovalo, hned v osmi kategoriích.

Vedle absolutního pořadí žen a mužů jsou to další nesoucí označení dle výkonnosti hráčů B, C a D+ (každá navíc ještě rozdělena dle pohlaví). Celkem proto bylo vyhodnoceno 24 medailových pozic potažmo vysloveno 24 jmen, z nichž osm s přívlastkem mistr respektive mistryně.

Krom těch absolutních a již zmíněných jmen Gregůrková – Záruba se z titulů v nižších kategoriích těší Eliška Komárková, Jiří Bašák (B), Saša Kousalová, Aleš Tomcsányi (C) a Jitka Hofmanová, Pavel Černý (D+).

Všech osm mistrů / mistryň SVČ bude mít čest reprezentovat Královéhradecký kraj v Bull´s Turnaji mistrů. Ten se za účasti vítězů jednotlivých krajů naší republiky odehraje na začátku ledna v Praze.

Broumovu se daří

Velmi zajímavý je ještě pohled do statistiky „národů“ v tomto případě klubů.

Hned pětkrát se na bedně objevil dres Dřevěnky Broumov, čtyřikrát pak týmu DC Prima Česká Skalice.

Tři medailová umístění zaznamenal Černý Sup Starý Rokytník a více než jednou byl vidět i trikot červenokosteleckých Darts Brothers.

Na úplný závěr finálového dne se konalo, krom předání trofejí nejlepším, i tradiční losování věcných cen. Celková hodnota předaných odměn se nakonec vyšplhala přes částku 140 tisíc korun, což po přepočtu na startující činilo 1627 korun na jednoho účastníka.   (ov, mr)

Z výsledkových listin
Konečný žebříček Luna Tour Mistrovství SVČ ženy – 205 hráček: 1. Alena Gregůrková (ŠK Republika Úpice) 43 150 bodů; 2. Saša Kousalová (Dřevěnka Broumov) 39 584; 3. Anna Goldmannová (Klikaři z Podskalky Úpice A) 33 098; …4. Eliška Komárková (DC Prima Česká Skalice B) 31 088; 5. Jitka Hofmanová (DC Prima Česká Skalice) 28 502; 6. Elen Jirků (ŠK Medvědi Velký Třebešov) 28 450; 8. Lenka Wolfová (Dřevěnka Broumov) 26 098 bodů.

Konečný žebříček Luna Tour Mistrovství SVČ mužů – 660 hráčů: 1. Daniel Záruba (Ložisková mafie Pšov) 48 946 bodů; 2. Petr Rezek (DC Prima Česká Skalice) 47 620; 3. Jiří Bašák (Černý Sup Starý Rokytník) 45 353; 4. Michal Ulrich 45 032; 5. Jan Dvořáček (oba DC Prima Česká Skalice) 44 562 bodů.

Výtah z konečných žebříčků nižších kategoriíKategorie B ženy: 1. Eliška Komárková (DC Prima Česká Skalice); 2. Elen Jirků (ŠK Medvědi Velký Třebešov); 3. Pavlína Kosařová (Trutnov).

Kategorie B muži: 1. Jiří Bašák (Černý Sup Starý Rokytník); 2. Marian Weintrager (Černý Sup Starý Rokytník); 3. Zdeněk Kousal (Dřevěnka Broumov).

Kategorie C ženy: 1. Saša Kousalová (Dřevěnka Broumov); 2. Eva Košťálová (Fekobe Pilníkov); 3. Lenka Wolfová (Dřevěnka Broumov).

Kategorie C muži: 1. Aleš Tomcsányi (Dvoračka Trutnov); 2. Marian Pirkl (Dřevěnka Broumov); 3. Martin Mervart (Orli Trutnov).

Kategorie D+ ženy: 1. Jitka Hofmanová (DC Prima Česká Skalice); 2. Aneta Meixnerová (DC Prima Česká Skalice); 3. Iva Máslová (Darts Brothers Červený Kostelec).

Kategorie D+ muži: 1. Pavel Černý (Zlatí Bažanti Velké Poříčí); 2. Jan Semerák (Darts Brothers Červený Kostelec); 3. Josef Dvořáček (Bulls Velké Poříčí).