Ta sice není tak náročná jako jarní, ale dosažené výsledky jsou i tak velmi cenné. Na jaře se závodí ještě také v plavání a v atletice, zato na podzim převládá gymnastika.
První víkend v říjnu odjely gymnastky na závod s mezinárodní účastí do severomoravského Bruntálu. Kromě děvčat z českých oddílů se závodu zúčastnila i děvčata z Polska a Maďarska.
Náchodské gymnastky na tento závod odjely v hojném počtu a téměř všechny si domů přivezly medaile.  Nejcennější kov vybojovala v kategorii III Zuzana Tyšlová, v kategorii V Pavlína Vejrková a v kategorii VII Míša Adamu.
Stříbro si z Bruntálu odvezla Barbora Ficencová (kat. I), Johanka Klimešová v kategorii II, Nikola Chvojková v kategorii IV, Adéla Zákravská v kategorii VII a Jana Hurdálková v kategorii VI.
Bronzovou medaili si potom na krk pověsily Lucie Řehůřková, Anna Hurdálková a Anna Hejzlarová.
Týden po Bruntálu odjely mladší žákyně na závod do Prahy a i tam, za účasti celkem 195 závodnic, byly úspěšné. V kategorii mladších žákyň I obsadila druhé místo Barbora Ficencová.  V této kategorii startovalo 72 závodnic.
V kategorii II, kde startovalo 58 dívek, byly Zuzana Tylová a Johanka Klimešová na jedenáctém místě, Lucie Řehůřková  obsadila třiadvacátou pozici.
Družstvo TJ Sokol Náchod obsadilo v soutěži družstev druhé místo, za což si děvčata odvezla pohár a dort. (dop, mr)