HÁZENÁ: Čest zachraňoval mladší dorost

Náchodsko – O další mistrovské body hrála o víkendu ligová házenkářská mužstva Náchoda.

23.11.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Miroslav Mazal

I. LIGA MUŽŮ

Sokol Kostelec na Hané – TJ Náchod 31:29 (19:17). Úvod utkání vyšel lépe domácím, kteří si brzy vypracovali slibný náskok, když ve 12. minutě vedli 9:3. Hosté se probudili až po time–outu a změně systému hry. Náskok Kostelce začali rychle ukrajovat, mezi 25. a 28. minutou se čtyřmi góly dostali domácím na dostřel. Ti si však i přesto do poločasu odnesli dvougólový náskok. Úvod druhé půle opět vyšel domácím, kteří si po chvíli vytvořili čtyřbrankový náskok, který si prakticky udržovali až do závěrečných pasáží zápasu. Minutu před koncem Náchod snížil na rozdíl jediného gólu, v závěru ale Kostelec proměnil sedmičku a Náchodu již na odpověď nezbyl čas.

Petr Šulc, trenér Náchoda: „Vzhledem k průběhu utkání, kdy jsme ani jednou nevedli, je vítězství domácích zasloužené.“

Fakta – sestava a branky Náchoda: Kocián, Vaněček – Balcar 1, Hrachový 8, Galba, Osoba 2, Manych 1, Lojda 1, Bauer 1, Šnajdr 5, Klouček 6, Vítek 1, Freiberg 2, Mrština 1. Rozhodčí: Horsák, Samek. Vyloučení: 3x 2 min.: 2x 2 min. ŽK: 2:2. Sedmičky: 2:2. Diváci: 180.

Další výsledky: Jičín B – Dvůr Králové 30:25, Bystřice pod Hostýnem – Chodov 45:35, Karviná SCM – Ostrava 29:29, Šumperk – Košutka Plzeň 30:29, Litovel – Nové Veselí 33:26.

II. LIGA MUŽŮ

HC Kolín – HC TJ Náchod B 31:14 (16:8). Radek Čejchan, trenér Náchoda: „Domácí podle mne nepředvedli nic převratného, zato náš výkon byl prostě ostudný. Chybělo nasazení, obrana byla děravá, střelám v útoku chyběla přesnost i razance, vyprodukovali jsme neskutečné množství technických chyb a soupeři jsme vítězství hodně ulehčili. Hráči si musejí určité věci srovnat v hlavě a hlavně musejí pochopit, že v případě absence klíčových hráčů musí vzít zodpovědnost na sebe ostatní. Rozdíl byl i v nasazení, hráči musejí celých 60 minut hrát naplno, makat a dřít, je to jediná šance k úspěchu. V jarní odvetě musíme podat jiný výkon a porážku soupeři vrátit. Jediným, kdo zaslouží pochvalu, je brankář Jarda Klesl, který předvedl dobrý výkon.“

Fakta – sestava a branky Náchoda: Flídr, Klesl – Šnajdr 3, Vaněk 3, Mazáč 2, Škoda 2, Voslař 2, Hanuš 1, Samek 1, Andrejs, Černý, Filip.
Další výsledky: Chomutov – Mladá Boleslav 35:21, Louny – Vršovice 30:13, Jablonec n. Nis. – Ústí n. Lab. 27:26, Dukla Praha SCM – Pardubice 27:24, Most – Bělá 23:16.

I. LIGA STARŠÍHO DOROSTU

Výsledky 8. kola: Bohunice – Náchod 36:34, Jičín – Frýdek Místek 26:17, Třeboň – Talent Plzeň 26:24, Dukla Praha – Nové Veselí 32:21, Zubří – Kopřivnice 17:26. Předehrávka 11. kola: Zubří – Dukla Praha 25:26.

I. LIGA MLADŠÍHO DOROSTU

Výsledky 8. kola: Lokomotiva České Budějovice – Náchod 28:35, Louny – Vršovice 32:27, Kobylisy – Lovosice 25:29, Dukla Praha – Strakonice 30:25, Jičín – Mladá Boleslav 43:20. (mr, rč)

NAŠI PRVŇÁCI z Montessori základní školy Náchod a ZŠ Zbečník

Náchodsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

Náchodsko - Suverénním vítězem 9. kola se stal JOSEF JIRÁSEK z Horní Radechové, který zariskoval a to mu vyneslo výborných 16 plusových bodů.