HC TJ Náchod – Dukla Praha 25:27 (10:13). Ve vyrovnaném úvodu utkání se dokonce domácí dostali třikrát do vedení, jenže potom zkušený soupeř odskočil až na rozdíl šesti branek. Ve fantastické atmosféře však domácí v závěru první půle přidali na obrátkách, Duklu začali přehrávat v rychlém útoku a podařilo se jim zkorigovat na poločasových 10:13.

Asi nejlepší fázi utkání předvedli náchodští házenkáři v úvodu druhé půle, kdy dokázali srovnat a následně jít do vedení 14:13. „Dalo by se říct, že to bylo v podstatě z naší strany vše, soupeř znovu odskočil na rozdíl tří a poté až šesti gólů,“ popsal další průběh druhé půle domácí trenér Šulc. Neúnavné náchodské publikum však domácí házenkáře opět vyburcovalo k mohutnému finiši a závěr utkání patřil domácím. Ti poslední pětiminutovku vyhráli 5:2 a díky tomu zkorigovali na přijatelný konečný výsledek.

Petr Šulc, trenér Náchoda: „Utkání nám přineslo hodně zkušeností a z naší strany byla hra uvolněná. Znali jsme sílu soupeře a přistupovali jsme k tomu s tím, že není co ztratit. Hráči dokonce měli pokyny riskovat, což někdy vycházelo. Hráli jsme dobře v obraně, za kterou chytal spolehlivý Vaněček, potěšitelné je, že se do hry dokázali zapojit i mladí kluci, kteří tak byli velice platnými členy týmu.“

Fakta – sestava a branky Náchoda: Vaněček, Kocián, Klesl – Manych, Galba 3, Klouček 2, Mrština 1, Freiberg 2, Hrachový 10, Bauer, Osoba 3, Balcar, Vítek 1, Lojda 3. Rozhodčí: Válek, Opava. Vyloučení: 3x2 min.: 2x 2 min. ŽK: 3:3. Sedmičky: 3/2:4/4. Diváků: 350.