HBC Jičín – HC TJ Náchod 28:29 (11:16).

Úvod utkání vyšel parádně domácím házenkářům, kteří se brzy dostali do dvou– i tříbrankového vedení 4:2 a 6:3. Náchodští však poté zabrali, vstřelili šest branek za sebou a dostali se do vedení 9:6. „Dvou – až tříbrankové vedení jsme si poté udržovali až do závěru poločasu, kde jsme naše vedení ještě zvýraznili na rozdíl pěti branek,“ popsal průběh závěru první půle trenér hostí Petr Šulc a jedním dechem dodal, že v posledních vteřinách první půle ještě jeho svěřenci dostali zcela zbytečných gól na 11:16.


Průběh druhého poločasu byl v podstatě stejný, hosté si neustále udržovali dvou – až tříbrankové vedení, v jednom okamžiku se jejich náskok vyšplhal až na pět branek.


„Závěr se nám ale moc nevydařil, během posledních tří minut jsme dostali tři branky a v polovině poslední minuty to bylo 28:28 a navíc jsme hráli ve čtyřech. Podařilo se nám ale získat devítku a čtyři vteřiny před koncem rozhodl z prostoru spojky Zelený,“ popsal dramatický závěr utkání Petr Šulc.
„Chtěl bych tým pochválit za výborný přístup i za obrovskou bojovnost. Když jsme prohrávali o tři branky, kluci nesložili zbraně a utkání otočili. Nebýt herní neukázněnosti, utkání jsme dohráli v naprosté pohodě,“ zakončil náchodský trenér.


Fakta – sestava a branky Náchoda: Klesl, Vaněček – Zelený 8, Leugner 1, Manych 4, Nachtigal 5, Filip, Klouček 7, Vaněek 1, Voslař, Galba, Balcar 3, Bauer. Rozhodčí: Bauer, Tvrdoň. Vyloučení: 7:12. ŽK: 3:2. ČK: 0:1 (Bauer). Diváků: 200.