I. LIGA MUŽŮ

HC TJ Náchod – TJ Bystřice pod Hostýnem 24:28 (9:15). Začátek utkání, byť v něm Náchod vedl v 9. min. 3:1, se domácím nepovedl, protože skóre mělo být daleko vyšší. „Během této doby jsme neproměnili tři rychlé útoky a dostatečně zkušený soupeř se po úvodních nezdarech při střele ze spojky chytil a mezi 10 a 16. minutou otočil skóre ve svůj prospěch na 3:6," vracel se po zápase ke klíčovému momentu domácí trenér Petr Šulc. To ale bohužel nebylo ze strany Náchoda všechno, postupně začal výkon domácích upadat, špatně bránili, nedokázali se prosadit v postupném útoku, čehož Bystřice využila k navyšování skóre. Ve 22. min. svítil na tabuli stav 4:10 a o chvíli později 5:11. „Nám dělal obrovské problémy hostující brankář, proti kterému jsme se nedokázali prosadit z dálky, z pivotu ani z křídel," všiml si náchodský trenér. I díky tomu si Bystřice v pohodě hlídala pěti až šestibrankový náskok.

Vstup do druhé půle Náchodu vyšel a do šesté minuty vstřelil pět branek za sebou, čímž se dotáhl na jednogólový rozdíl – 14:15. Ještě v 19. min. to bylo 20:21, ale hosté svým koncentrovaným výkonem nedovolili Náchodu srovnat. „Od 20. minuty se Bystřice zase začala prosazovat a nám jako by došel dech. Ve 22. minutě to bylo 22:24 a hosté pak v naprostém poklidu dokázali utkání dovést do vítězného konce. Musím uznat, že jejich vítězství bylo naprosto zasloužené," dodal k zápasu trenér Šulc. Podle něj rozhodl začátek zápasu, v němž jeho svěřenci neproměnili několik vyložených šancí. Průběh zápasu by pak byl asi zcela jiný.

Fakta – sestava a branky Náchoda: Kocián, Vaněček – Hrachový 3, Kosinka, Osoba 6, Resl, Černý 3, Malinouski 3, Lojda 1, Stára, Vítek 3, Freiberg 3, Pich 2, Mrština. Rozhodčí: Kaufman, Procházka. ŽK: 3:2. Vyloučení: 3x 2 min.: 3x 2 min. Sedmičky: 4/3:1/1. Diváci: 130.

Další výsledky 8. kola: Olomouc – Talent Plzeň B 27:28, Nové Veselí – Dvůr Králové nad Labem 25:11, Chodov – Strakonice 25:26, Karviná B – Kopřivnice 29:35, Jičín B – Bohunice 30:23.

II. LIGA STARŠÍHO DOROSTU

HC TJ Náchod – TJ Košutka 26:32 (16:17). Fakta – sestava a branky Náchoda: Radek Cvejn I, Padevět 1, Štok 3, Knoll 7, Metelka 6, Mukařovský 4, Baldrych, Vodák, Tyler 4, Radek Cvejn II 1, Mervart, Mach , Roztočil. Rozhodčí: Laštovička, Tůma. ŽK: 3:0. Vyloučení: 1x 2 min.: 2x 2 min. Sedmičky 1:2. Diváci: 25.

Další výsledky 8. kola: Jablonec – Třeboň 35:28, Sezimovo Ústí – Úvaly 26:31, Chodov – Strakonice 22:41, České Budějovice – Dvůr Králové nezjištěno.

II. LIGA MLADŠÍHO DOROSTU

HC TJ Náchod – TJ Sokol Bělá pod Bezdězem 21:33 (12:14). Fakta – sestava a branky Náchoda: Poláček, Jakoubek 4, Pikman, Štok 7, Vodák, Bajer 4, Cvejn 4, Mervart, Vyskočil 2, Úradníček, Nágl. Rozhodčí: Halíř, Podzimek. ŽK: 2:2. Vyloučení: 1x 2 min.: 4x 2min. Sedmičky: 2:2. Diváci: 30.

Další výsledky 8. kola: Liberec – Kutná Hora 23:25, Šťáhlavy – Sokol Vršovice 28:20, Most – Ledeč nad Sázavou 29:10, výsledky zápasů Loko Vršovice – Louny a Chrudim – Pardubice se nám nepodařilo zjistit.

1. Most 8 8 0 0 266:157 16
2. Šťáhlavy 8 6 0 2 245:200 12
3. Pardubice 7 6 0 1 234:193 12
4. Louny 7 5 0 2 230:135 10
5. Bělá p. Bezd. 8 5 0 3 194:157 10
6. Liberec 8 4 0 4 264:214 8
7. Kutná Hora 8 4 0 4 218:224 8
8. Náchod 8 3 0 5 176:207 6