HC TJ Náchod - Sokol HC Přerov 30:24 (17:12). V Náchodě se představil jeden z největších favoritů soutěže a na domácím týmu byl v úvodu také vidět respekt. „Zpočátku jsme měli ze soupeře respekt a zvlášť úvodní desetiminutovka byla z naší strany dost rozpačitá,“ vrací se k sobotnímu utkání domácí trenér Petr Šulc. Jeho svěřenci ale ani jednou v utkání neprohrávali a nerozhodné skóre držel Přerov až do 16. minuty, kdy vyrovnával na 8:8. Pak domácí zvýšili obrátky, zpřesnili hru v obraně a výborné zákroky brankářů Klesla a Vaněčka stály za postupným zvyšováním náskoku. Druhá polovina první půle se již hrála podle domácích not. Do kabin tak Náchodští odcházeli za pětibrankového vedení 17:12.

Úvod druhé půle vyšel domácím na jedničku. Zatímco Náchodu se dařilo střílet góly z každé akce, přerovský útok často končil na dobře zformované obraně Náchoda a co prošlo přes obranu, pochytal jistými zákroky brankář Vaněček. Přerov se své první branky ve druhém poločase dočkal až v 10. minutě, jenže to už bylo prakticky po utkání, v té době totiž už Náchodští vedli desetibrankovým rozdílem 22:12. Ve zbytku utkání už si domácí náskok hlídali, v závěru přece jen lehká ztráta koncentrace znamenala korekci na 30:24.

Petr Šulc, trenér Náchoda: „Družstvo po vítězství v Karviné získalo zdravé sebevědomí. Je třeba hráčům poděkovat za skvělý přístup. Snad kromě rozpačitého zhruba desetiminutového úvodu jsme soupeře přehrávali. Celkem solidně jsme hráli v obranné fázi, i když jsou tam stále věci, které je třeba zlepšit, naopak jsme se dobře prosazovali v rychlém útoku.“

Fakta – sestava a branky Náchoda: Kocián, Klesl, Vaněček, Leugner 6, Zeus 3, Balcar, Stára, Bauer, Manych 3, Galba, Bílý 9, Klouček 5, Hanuš, Aliapulios 4. Rozhodčí: Mošna, Chmelíř. ŽK: 3:4. Sedmičky: 5/3:6/4. Vyloučení: 3:5. Diváků: 150.