TJ Tatran Litovel – HC TJ Náchod 28:28 (16:16). Úvod Náchodu vůbec nevyšel, když v 6. min. prohrával 2:5. Jak ale ukázal další průběh, nebyl to zdaleka rozhodující náskok. Obě mužstva šla několikrát do vedení, aby následně svůj náskok opět ztratila. To ukázali hosté vzápětí, když v 10. min. sérií čtyř branek otočili na 6:5. Tento minimální náskok si hosté udržovali asi pět minut, pak Náchodští polevili, čehož Litovel dokázala využit k náskoku 12:8. Od tohoto okamžiku ale opět tahali za delší konec hosté. V závěru poločasu, kdy už Náchod hrál bez zraněného Zeuse, se skóre ustálilo na poločasovém stavu 16:16. „V první půli jsme hráli velmi solidně v obranné části, a to i přesto, že se tolik nedařilo gólmanům. Ti nás však potom podrželi na konci zápasu. Do utkání jsme šli s obranou 1 – 2 – 3, což se nám vyplatilo. Dobře pracoval na hrotu obrany Leugner, kterého ze zadu dirigoval Klouček,“ shrnul své dojmy z první půle náchodský trenér Petr Šulc.

Druhý poločas byl jasně v režii hostů, kteří šli do tříbrankového náskoku. Soupeř se ve druhé části utkání dopouštěl mnoha technických chyb, ke kterým ho nutila aktivní obrana Náchoda. Hosté se ale nedokázali utrhnout na více než jednobrankový rozdíl, když ve vyložených šancích postupně selhali Aliapulios, Balcar i zkušený Štefan. „V závěru utkání nás hodně podrželi brankáři, nebýt jejich zákroků, mohli jsme přijít i o bod,“ dodal Šulc. Jeho tým ještě po čase čelil devítimetrovému hodu, který ale už na nerozhodném výsledku nic nezměnil.

Petr Šulc, trenér Náchoda: „Chtěl bych mužstvo pochválit za enormní bojovnost. Bylo vidět, že kluci chtějí odčinit porážku s Košutkou. Hlavně ve druhé půli nás podrželi oba gólmani.“

Fakta – sestava a góly Náchoda: Klesl, Vaněček, Bílý 5, Leugner 5, Balcar 1, Zeus, Manych 1, Galba, Hanuš, Bauer, Klouček 10, Štefan 3, Osoba, Aliapulios 3. Rozhodčí: Hanák, Kosmák. ŽK: 2:3. Dvoumin. tresty: 10:7. Sedmičky: 5/3:6/6. Diváků: 200.
Další výsledky: Jičín – Přerov 20:21; Napajedla – Prostějov 41:30; Karviná SCM – Kostelec n. H. 32:25; VŠ Plzeň – Košutka 19:22; Dvůr Král. – Královo Pole 33:24.