Házenkáři zvítězili díky dvěma gólům v poslední minutě

Náchodsko - Plzeňský Talent byl nad síly dorosteneckých týmů, oba prohrály vysokým rozdílem.

6.12.2011

Po delší pauze zapříčiněné zraněním se do sestavy vrátil Jan Hrachový (ve výskoku), který dal Šumperku dva gólyFoto: Zdeněk Majer

Vítěznou podzimní domácí tečku za první polovinou sezóny udělali prvoligoví házenkáři Náchoda. Dorost už tolik úspěšný v domácí derniéře nebyl.

I. LIGA MUŽŮ

HC TJ Náchod – TJ Šumperk 31:30 (13:18). Důležité utkání nezačali domácí muži vůbec dobře. „Ač jsme si při taktické poradě říkali, že musíme od začátku hrát rychlou házenou, která na Šumperk platí, nezachytili jsme úvod. Naopak se mi zdálo, že hosté hrají rychlejší házenou než my,“ viděl hlavní příčinu nepovedené první půle svých svěřenců náchodský trenér Petr Šulc. Podle něj se Náchod nedokázal prosazovat v postupném útoku, navíc domácí kupili řadu chyb a toho soupeř využil. Skóre tak narůstalo v jeho prospěch až na poločasový náskok pěti branek – 13:18.

„Byli jsme si vědomi, že fyzické síly jsou na naší straně a přestože Klesl chytal v první půli skvělým způsobem, rozhodli jsme se ho vystřídat za Vaněčka, který dokáže založit rychlý útok,“ vysvětlil taktický tah na brankářském postu do druhé půle trenér Šulc. Jeho taktika zabrala, domácí začali pomalu umazávat náskok soupeře a osm minut před koncem vedli 27:25. Vinou náchodské neukázněnosti ale Šumperk srovnal a předznamenal tak hektický závěr. Ještě v čase 29:05 domácí prohrávali o gól, jenže dvě branky v poslední minutě znamenaly obrat na konečných 31:30.

Fakta – sestava a branky Náchoda: Klesl, Vaněček – Balcar 4, Hrachový 2, Galba, Osoba 4, Šnajdr, Nosil 2, Bauer, Klouček 6, Vítek 3, Freiberg 6, Škoda, Mrština 4. Rozhodčí: Točík, Dolejší. ŽK: 3:2. Vyloučení: 6x 2. min.: 5x 2 min. ČK: 1:0 (Bauer). Sedmičky: 0:5/4. Diváci 150.
Další výsledky: Louny - Dvůr Králové 28:21, Velká Bystřice - Košutka 33:32, Chodov - Bystřice pod Hostýnem 20:20, Litovel - Karviná B 34:28, Zlín - Jičín B 24:24.

I. LIGA STARŠÍHO DOROSTU

HC TJ Náchod - Talent Plzeň 15:30 (7:17). Fakta - sestava a branky Náchoda: M. Hejzlar, Resl 2, Kosinka 1, Hlaváček 1, Šmejkal, Vaněk 6, P. Černý 4, Hubka 1, P. Tomek, M. Tomek, Zetek, K. Černý, J. Hejzlar, Fiala. Rozhodčí: Kokoška, Matis. ŽK: 1:3. Vyloučení: 2x 2 min.: 3x 2 min. Sedmičky: 1:1. Diváci: 30.

Další výsledky:
Kopřivnice - Zubří 24:35, Dukla Praha - Karviná 32:32, Zlín - Jičín 24:34, Ostrava - Nové Veselí 27:25, Bohunice - Frýdek Místek nezjištěno.

I. LIGA MLADŠÍHO DOROSTU

HC TJ Náchod - Talent Plzeň 17:38 (8:20). Fakta - sestava a branky Náchoda: Cvejn, Stára 3, Kosinka 3, Jakub Žaluda, Štok, Jan Žaluda 1, Šmejkal 9, Král, Metelka 1, Beránek, Hejzlar, Čech, Tyler, Resl.

Další výsledky: Kopřivnice - Zubří 29:34, Dukla Praha - Karviná 32:41, Lovosice - Jičín 33:26, Strakonice - Frýdek Místek 31:27, Ostrava - Nové Veselí 29:27.

Plnou porci podzimní zápasů nakonec odehrála jen tři mužstva

Náchodsko - Fotbalový Jopeco Okresní přebor mužů měl o uplynulém víkendu na programu už jen dohrávky. Ty nesedly Dolanům, Zábrodí, Velichovkám ani Machovu.

Střet autobusu s koněm zastavil na dvě hodiny dopravu

Adršpašsko - Dnes před pátou hodinou ranní došlo na silnici mezi Janovicemi a Hodkovicemi u Adršpachu k velmi neobvyklé dopravní nehodě.

Nová aplikace ukáže řidičům, které silnice jsou sjízdné

Náchodsko, Královéhradecko - Sněhová nadílka řidiče nezaskočí. Díky nové webové aplikaci můžou sledovat aktuální průjezdnost silnic.

Přidejte se k nám a zazpívejte si koledy s celým Českem

Náchodsko - Tradice se musejí dodržovat, a tak i letos se sejdeme na mnoha místech v republice a zanotujeme si známé vánoční písně.