HC TJ Náchod – Tatran Litovel 37:32 (17:17). Prvoligoví házenkáři Náchoda udělali další důležitý krok k záchraně v soutěži, když na domácí palubovce přehráli souseda v tabulce, Litovel.

Do samotného zápasu lépe vstoupili hostující házenkáři, kteří si v úvodních minutách drželi jedno až dvoubrankový náskok. S přibývajícím časem ale začal přebírat iniciativu domácí Náchod, ten sáhy náskok soupeře smazal a naopak to byli domácí, kteří se ujali mírného vedení. To se jim dařilo držet až do závěrečných minut první části, v ní ale polevili a hosté srovnali na poločasových 17:17.

Vstup do druhé části měl ale domácí tým přímo famózní, za chvíli si vytvořil osmibrankový náskok, který prakticky rozhodl o osudu celého zápasu. V pohodě hrající domácí v této chvíli na palubovce doslova excelovali. Náchodští se ale opět nevyvarovali chvilkové ztráty koncentrace, když v poslední desetiminutovce neproměnili několik vyložených šancí a navíc se dopustili zbytečných technických chyb. Toho hráči Litovle využili a záhy se jim podařilo snížit až na rozdíl dvou branek. Náchodští ale komplikace nepřipustili, opět zabrali a utkání dovedli do zaslouženého vítězného konce.

Fakta – sestava a branky Náchoda: Kocián, Klesl – Manych, Štefan 6, Bauer, Galba, Bílý 10, Hrachový 8, Hanuš 2, Balcar 1, Voslař, Cvejn 4, Osoba 5, Freiberg 1. Rozhodčí: Blanický, Kozler. Dvouminutové tresty: 4:2. ŽK: 3:2. Sedmičky: 2:4. Diváků: 150.

Další výsledky: Nové Veselí – Napajedla 26:26; Bystřice pod Hostýnem – Jičín 36:26; Kostelec na Hané – Chodov 26:26; Karviná SCM – Královo Pole 29:33; Košutka – Ostrava 29:33.