Vracov - Náchod 9 : 8 (5:4)

Úvodní zápas s neznámým soupeřem měl v prvním poločase vyrovnaný průběh. Zadní řady hrály spolehlivě, nedařilo se nám však proměňovat vytvořené šance. Po přestávce šel soupeř do trháku, který jsme 8 minut před koncem zlikvidovali. Po neprávem nařízeném a následně proměněném pokutovém hodu 4 minutě před koncem utkání šel soupeř opět do vedení a my jsme už nedokázali odpovědět. Na 9 obdržených branek bychom při kvalitách našich útočnic měli vyhrávat. Při vší úctě k soupeřkám nás porazila naše katastrofální střelecká produktivita. Branky: Vintrová 6, Školníková P. a Dlohošková 1.

 

Náchod - Most 16 : 11 (8:4)

Soupeře jsme znali z jarního turnaje jako mladé, dravé a perspektivní družstvo. Nervozita z prvního prohraného utkání nám však svazovala ruce a tak jsme se brankově odpoutali až koncem prvního poločasu. Pak už jsme poměrně klidně udržovali vytvořený náskok. Vzhledem k počtu střeleckých příležitostí jsme však měli vyhrát větším rozdílem. Branky: Vintrová 10, Školníková P. 4, Školníková T. a Horáková 1.

 

Březno - Náchod 5 : 15 (4:9)

Na tohoto soupeře jsme zatím vždy uměli zahrát a podařilo se to i tentokrát. První poločas však nebyl až tak jednoduchý. Brankově jsme se výrazněji odpoutali opět až v závěru poločasu. Po přestávce zahrály na jedničku zadní řady. Nebýt vlastní obránkyní tečované střely, udrželi jsme čisté konto. Nenechte se však zmást vysokou výhrou. Soupeř byl po druhém hracím dni na postupovém druhém místě! Branky: Vintrová 11, Školníková P. 4.

 

Náchod - Bakov 16 : 16 (9:10)

Po výrazném vítězství přišlo vystřízlivění. Mladý a rychlý celek pěkně „školil“ naše zadní řady a útočnice měli plné ruce práce udržet krok. Po přestávce se nám přestalo dařit střelecky a již to vypadalo na potupnou porážku s družstvem, které doposud nezískalo ani bod. Taktickým přeskupením naší obrany jsme dokonale zmátli soupeřovy útočnice. Celkem pětkrát nám v posledních třech minutách odevzdaly balon, stačili jsme vyrovnat a ještě 20 vteřin před koncem jsme měli balon v držení! Najednou to šlo! Víc jak bod jsme z toho však nevydřeli. Branky: Vintrová 11, Školníková P. 3, Dlohošková a Školníková T. 1.

 

Žatec - Náchod 19 : 18 (9:8)

Do souboje s kompletním exligovým týmem jsme šli s odhodláním neprodat kůži lacino. To se nám dařilo úspěšně plnit. Soupeřky na nás vyrukovaly s hrubou až zákeřnou hrou, zaměřenou hlavně na střelkyni Vintrovou. Rozhodčí ji však velkoryse ocenil pouze dvěmi žlutými kartami. Volného prostoru využila a střelecky se konečně prosazovala Pavlína Školníková. Nevyšel nám však závěr poločasu, kdy jsme neproměnili pokutový hod a soupeřky šly do šaten s těsným vedením. Úvod druhé půle však patřil nám a otočili jsme skore. I naše zadní řady odevzdávaly proti zkušenějším útočnicím soupeře vynikající výkony. V závěru utkání šel soupeř opět do vedení. Nezbývalo nic jiného, než zariskovat. I jeden bod by pro nás měl cenu zlata. Při změně obranné činnosti však využil soupeř nedorozumění naší bekyně a brankářky. V samém závěru jsme pak ještě stačili z trestného hodu upravit konečné skore. Branky: Školníková P. 9, Vintrová 8, Školníková T. 1.

 

Náchod - Čakovice 13 : 8 (4:4)

Soupeřky nastupovaly do utkání s vědomím, že i bod jim stačí k postupu do 1.ligy. Pustily se do nás s maximální vervou. Zdvojily obranu na naši Vintrovou s cílem minimalizovat její střelecké pokusy. To se jim podařilo, avšak naše obrana i brankářka je soustředěnou hrou nepustily do větších šancí. Po obrátce se opět začala prosazovat Pavlína Školníková a naše obrana hrála stále velice pozorně. Náš náskok pomaličku narůstal a soupeřky znervozněly. Ze hry vstřelily pouhé dvě branky a to až ve druhém poločase. Nasazení druhé brankářky jsme původně považovali za taktický tah soupeře (také nás v první půli pěkně potrápila), ale na vině bylo předzápasové zranění jejich brankářské jedničky. Branky: Školníková P. 8, Vintrová 3, Dlohošková a Školníková T. 1.


Sestava Náchoda: Žaneta Václavková - Zuzana Plundrová, Dana Líbalová, Tereza Vítková, Ivana Štefanová - Pavlína Školíková (29), Michala Dlohošková (3), Monika Horáková (1), Tereza Školníková (4), Lenka Vintrová (49).


K postupu by nám stačila jedna jediná branka (obdržená či vstřelená) hned ve třech utkáních (Vracov, Bakov, Žatec). Jako jediní jsme ztratili bod s celkově posledním Bakovem Z tabulky skóre je jasné, že máme stále veliké rezervy v obranné fázi.