,,Přestože kluci áčka měli silnější základní skupinu, od samého začátku hráli s velkou chutí, nasazením, zodpovědně a bez velkých výpadků," říká vedoucí zbečnických mladíků Lukáš Vlach.

Hned první dva důležité zápasy odehráli jeho svěřenci ve velkém stylu. Se silnou Kotlářkou Praha se vůbec nepárali a zdolali ji dvakrát 10:3. Totéž pak předvedli se silnou sestavou Budějovic B s Lukášem a Tomášem Musilovými (10:4, 10:6). Těmito výsledky si tak v podstatě zajistili druhé místo ve skupině. Statečně pak bojovali i s velkým favoritem z Čakovic, zde ale v obou setech rozhodly slabší začátky Zbečníku, přestože v závěru prvního setu dotáhli na 8:8, koncovka patřila soupeři. V posledním zápase skupiny pak naděje zbečnického Sokola zdolaly Peklo a mohly se soustředit na klíčové čtvrtfinále.

V něm nedaly šanci čakovickému béčku a mohly si tak užít semifinále s fenomenálními dvojčaty Koudelkovými z Českých Budějovic. „V prvním setu nám soupeř nedal strojovou hrou příliš šancí, s tímto celkem je pak každá naše chybička vidět dvojnásob. Ovšem ve druhém setu se kluci drželi skvěle a dotáhli koncovku do stavu 9:9, zde dokonce ještě chytili jeden útok soupeře, ale bohužel přes veškerou snahu už třetí set nevydřeli," mrzí Lukáše Vlacha.

V boji o třetí místo nezačali hráči Zbečníka s Dolní Radechovou nejlépe, ovšem výborným servisem se dostali do vedení, a to si pohlídali až do konce první sady. Ve druhém setu to byl ze strany Zbečníka doslova koncert a nedal soupeři vůbec šanci (10:1). „Lépe jsem kluky ve dvojicích asi ještě zahrát neviděl, velká spokojenost s výkonem i bojovností obou dvou po celý průběh turnaje a jsem rád, že jsme udělali radost i několika přítomným nohejbalovým příznivcům," sklání poklonu svým svěřencům Lukáš Vlach a pokračuje. „I přes velký výškový a silový hendikep, který naše dvojice má, jsme se tedy dokázali solidně držet i s nejlepšími celky v České republice a třetí místo, a tedy i naše první stupně vítězů v této kategorii, uhráli až s nečekaně velkým přehledem. Předvedená hra je příslibem do dalšího průběhu sezony," dodal Vlach.

Zbečnické béčko (Beran, Vávra) se sice herně spíše trápilo, i tak to ale stačilo na postup přes Karlovy Vary do čtvrtfinále a tedy na dalších osm bodů pro Sokol Zbečník do poháru ČNS.

V celkovém hodnocení poháru je tedy Zbečník zatím na průběžné třetí příčce s 50 body.

V krásném finále, kde byl k vidění skvělý nohejbal, zdolaly Budějovice soupeře z Čakovic dvakrát 10:7.

„Turnaj proběhl organizačně bez problémů, díky patří všem, co s turnajem pomáhali. Zpestřením byla účast českého reprezentanta Jana Vanke (trenéra Karlových Varů), nebo syna legendárního Viléma Ungermanna hrajícího za Kotlářku Praha," spokojeně hodnotil vůbec první turnaj poháru Českého nohejbalového svazu mládeže, který se kdy konal ve Zbečníku, vedoucí domácích mladíků Lukáš Vlach.

Výsledky A týmu (Pohl, Polák)
Skupina A: Zbečník A – Kotlářka Praha 2:0 (10:3, 10:3), Zbečník A – České Budějovice B 2:0 (10:4, 10:6), Zbečník A – Čakovice A 0:2 (8:10, 6:10), Zbečník A – Peklo nad Zdobnicí 2:0 (10:1, 10:6). Čtvrtfinále: Zbečník – Čakovice B 2:0 (10:4, 10:5). Semifinále: Zbečník A – České Budějovice A 0:2 (5:10, 9:10). O 3. místo: Zbečník A – Dolní Radechová 2:0 (10:5, 10:1).

Konečné pořadí poháru ČNS starších žáků: 1. TJ Dynamo ČEZ České Budějovice A; 2. TJ AVIA Čakovice A; 3. TJ Sokol Zbečník A (David Polák, Václav Pohl); 4. TJ Sokol Dolní Radechová (Patrik Levý, Tomáš Mareček); 5. – 8. SK Kotlářka Praha, TJ AVIA Čakovice B, TJ Dynamo ČEZ České Budějovice B, TJ Sokol Zbečník B (Jaromír Beran, Milan Vávra); 9. – 10. SK Liapor Witte Karlovy Vary, TJ Peklo nad Zdobnicí. (lvl, mr)