Na turnaji malých fotbalistů pod záštitou poslankyně Parlamentu ČR Zdeňky Horníkové bude startovat maximálně šestnáct mužstev z celých Čech podle pořadí došlých přihlášek. Pozvánky byly rozeslány také na Slovensko a do Polska. Hrací systém bude uzpůsoben tak, aby si všichni hodně zahráli a dlouho nečekali (k dispozici jsou tři travnatá minihřiště na půlku řádného fotbalového hřiště a plocha pro rozcvičení). Turnaj v loňském roce finančně podpořilo město Česká Skalice, Královéhradecký kraj, Českomoravský fotbalový svaz, rodina Břížďalova a Nadační fond Zdeňky Horníkové.

Vítězem 1. a 2. ročníku Memoriálu Jiřího Břížďaly se stalo mužstvo FC Olympia Hradec Králové. Další poháry pro vítěze si odvezla SK Slavia Praha a FKFS Junior Teplice. Překvapivým, avšak zaslouženým, vítězem 5. ročníku se stal Spartak Opočno. Vloni a předloni vyhráli fotbalisté FK Náchod-Deštné. Turnaje se v minulých letech zúčastnila přední mužstva z celé České republiky. Memoriál navštívila družstva zvučných jmen, vedle kterých startovaly týmy z nejzapadlejších vísek a městeček. Pořadatelé budou potěšeni, když se i vaše mužstvo zúčastní tohoto fotbalového svátku kraji mládí Boženy Němcové.
Základní občerstvení, poháry pro vítěze a další dvě mužstva, ceny pro všechny týmy jsou zajištěny. Individuální ocenění budou vyhlášena zvlášť.
V areálu stadionu je příjemná stylová fotbalová restaurace s výbornou kuchyní, kde vám po předchozí dohodě mohou pořadatelé zajistit snídaně, obědy a večeře. Po dohodě pořadatel může zajistit levné ubytování (od 80 Kč za osobu a noc) a stravování. V případě zájmu můžete po předchozí dohodě kempovat ve vlastních stanech přímo v areálu.

Závazné přihlášky zašlete nejpozději do 22. srpna 2008 na některý z uvedených kontaktů (startovné je 1000 korun). Přihlášená mužstva obdrží podrobné propozice a rozlosování turnaje. Organizátoři se těší na vaši účast. Zájem projevila mužstva prakticky z celé republiky, z nichž můžeme jmenovat Teslu Pardubice, SK Aritma Praha a Juventus Bruntál. Několik míst je ještě volných.

Aktuální informace podá a přihlášky přijímá: Jan Holý mobil: 603 753 473 e-mail: fotbal-ceska.skalice@seznam.cz