NA Rangers Hronov – HBC Chlumec nad Cidlinou 3:2 SN (1:1, 1:1, 0:0 – 1:0). Jezdci cestovali na chlumecké „struhadlo“ bez Hartmana, Malíka, Srby a Tovtíka.

Hosté začali aktivně a zásluhou Hajníka se ve 47. sekundě dostali do šance. Na úvodní branku se čekalo do 8. min., kdy pláchl domácí obraně hbitý Horák a z pravého křídla prostřelil Ponkeho – 0:1. Jenže o minutu později Hajník našel před brankou Bittnera a bylo vyrovnáno – 1:1.

V 8. min. druhé části se domácí Hajník nevyhnul střetu s brankářem Synkem a obdržel trest na 5 min. + OK. Na lavici hanby putoval Resl. Nerozhodný stav vydržel až do 14. min., kdy Bittner našel na modré napřáhnutého Kubečka a domácí vedli 2:1. V 15. min. přišlo nejprve vyloučení Masopusta a po chvíli padla i branka, bohužel do sítě Ponkeho, kterého od modré zaskočil Malínský – 2:2.

Ve třetí třetině branka nepadla, přestože příležitosti byly na obou stranách. Rozhodnutí tak muselo padnou po samostatných nájezdech.
První se rozběhl domácí Bittner a proměnil. Kralovič Ponkeho též překonal. Pak svou finesu předvedl Hudeček a domácí vedli. M. Erben neuspěl. Když si stejně vedli Kubeček a velezkušený Malínský, bonusový bod připadl pro domácí.

Jaroslav Krulich, vedoucí mužstva: „Opět se ukázalo, jak je zrádný povrch v Chlumci, míček odskakuje a prakticky se stírá kvalitativní rozdíl mezi soupeři. Věděli jsme, že zápas bude těžký, ale že až takhle, to nás nenapadlo. Teď se musíme soustředit na derby z Hradcem a pomalu se začít připravovat na blížící se play – off.“

Branky: Bittner, Kubeček a Hudeček

Sestava: Ponke – Borůvka, Fogl, Kubeček, Janovský – Hudeček, Bittner, Hajník, Rail, Kania, Resl.

Další zápas čeká Rangers již dnes od 16 hodin proti HBC H. A. K. – Autosklo Hradec Králové B na domácí půdě ve Wikov aréně v Hronově. (jk)