Náchod – HBC Medvědi Pardubice 3:2 (1:1, 1:0, 1:1).

Po uvodním buly se do šance prodral Tovtík, ale potvrdilo se ono známé „nedáš – dostaneš“ a soupeř se střelou Šťastného dostal do vedení – 0:1. Soustavnému tlaku odolávali hosté až do 15. min., kdy při vyloučení Šťastného vyrovnal Hajník. Druhá třetina byla poznamenána častými vyloučeními, přesto se skóre měnilo jen jednou. Ve 4. min. se opět prosadil Hajník – 2:1. Vyrovnání pak přinesla přesilovka hostí v 7. min. třetí části, kdy se do prázdné branky trefil Horák. Nervózní utkání pak rozhodl hráč zápasu, domácí Hajník, který uzavřel na konečných 3:2.

 

Náchod – NC Svítkovice 5:1 (0:1, 1:0, 4:0).

Proti Svítkovicím se příliš nedařilo domácím obráncům, kteří pouštěli soupeře do mnoha šancí a jednu z nich dokázal pardubický tým v 11. min. využít Zdeňkem – 0:1. Rangers zamíchali sestavou a hra se začínala zlepšovat. Vypracovali si několik slibných šancí, ale ty likvidoval vynikající brankář Svítkovic A. Danihelka. Přesto se náchodským hokejbalistům podařilo v 7. min. druhé části vstřelit Hofmanem vyrovnávající gól. Do třetí třetiny nastupovali domácí s cílem rozhodnout, a to se jim také podařilo. Nejdříve se po úniku ve 4. min. trefil příklepem Tovtík, aby o chvíli později stejný hráč v přesilovce upravil na 3:1. Na 4:1 zvýšil Hofman a dílo dokonal Kania svou typickou střelou za modrou čárou, která vypadla brankáři do branky.


Sestava Náchoda: Ponke – Janovský, Fogl, Borůvka, Prokop – Tovtík, Salnický, Hofman, Hajník (1. zápas), A. Langenberger (2. zápas), Kania, Franců, Farský.


Další zápas sehrají hokejbalisté Náchoda na domácím hřišti ve svátek 28. září, kdy ve druhém kole změří síly se zálohou extraligového OEZ Testa Letohrad „B“, čas bude upřesněn!