NA Rangers – HbC Autosklo H. A. K. Hradec Králové B 4:3 (2:1, 1:1, 0:1 – 1:0) po sam. nájezdech. Domácí v důležitém zápase, který měl určit soupeře pro play off, nastoupili s očekávanou posilou, hokejistou Hronova Hudečkem a velezkušeným bekem Kopáčkem.

Utkání začalo šokem. Než se domácí rozkoukali, tak se již v 17. sec. prosadil Falta tečí před bezmocným Ponkem – 0:1. Domácí měli šanci na vyrovnání ve 3. min. při vyloučení Sokola, ale Karase v brance nijak nebezpečně neprověřili. O vyrovnání se postaral opakovanou střelou do šibenice v 8. min.
Kania – 1:1. V 10. min. strhl vedení pro domácí kapitán Hofman, když přesnou střelou nad lapačku, nedal Karasovi šanci – 2:1.

V úvodu druhé třetiny byl vyloučen Hofman, domácí se ubránili, ale po chvíli střelou do skrumáže vyrovnal Navrátil – 2:2. V 9. min. byl vyloučen Navrátil a o jeho předčasný návrat se postaral Hajník, když zpoza branky našel recept na Karase a Náchod znovu vedl – 3:2. V 11. min., kdy byl vyloučen Tovtík, to dvakrát hořelo před domácí brankou, Bečka přestřelil a stejně si počínal i Sokol. Ve 12. min. bylo domácím krušno, když k Tovtíkovi přisedli zároveň Kopáček a Hofman, který obdržel 10 min. OT za nesportovní chování.

Ve třetí části se domácí snažili své vedení pojistit, ale to se jim díky dobře organizované defenzivní hře „Pirátů“ nepodařilo a tak ve 12. min. přišel trest v podobě vyrovnání Bečky – 3:3. Jezdcům se již přes veškerou snahu zvítězit nezdařilo a přišly na řadu loterijní samostatná střílení.

V nich se jako jediný prosadil domácí Hajník a zaručil tak bod navíc Náchodu, ale ani to nestačilo, protože Svitavy zvítězili v Prachovicích.

Náchodští Rangers ukončili svoji premiérovou účast ve 2. NHBL na šestém místě po základní části a v 1. kole play off je čeká v sobotu (15.00) a v neděli (11.00) třetí tým tabulky, domácí Lokomotiva Česká Třebová.

Petr Hofman, hrající trenér Na Rangers: „Chtěli jsme vyhrát, ale Hradec hrál výborně a nakonec tři minuty před koncem šťastně vyrovnal. Čeká nás velmi atraktivní soupeř, za který hraje několik mládežnických reprezentantů a několik zkušených hráčů, kteří ještě před několika lety hráli s Českou Třebovou 1. ligu. Navíc mají Třebovští pěkné hokejbalové zázemí a na jejich domácí zápasy chodí hodně diváků. Myslím, že nás čeká zajímavá série. Nejsme favoritem, ale myslím si, že tento tým má na to, aby postoupil až do finále.“

Branky NA Rangers: Hajník 2, Kania, Hofman

Sestava NA Rangers: Ponke (Gütler) – Hofman, Fogl, Kopáček, Janovský – Hudeček, Langenberger, Tovtík, Hajník, Kania, Resl, Kubeček, Salnický, Rail. (jk)