SK Holcim Prachovice – NA Rangers Hronov 1:12 (1:5, 0:4, 0:3). Hosté v chladném odpoledni začali od podlahy, když se ve 46. sek. trefil Hudeček po nahrávce Hajníka – 0:1. Druhý gól padl v 5. min., když napřáhl Resl a míček zastavila až síť – 0:2. Po chvíli se již hosté radovali znovu, ale Hajníkovu gólovou radost překazil verdikt rozhodčích o tom, že míček se dostal za brankovou čáru po posunutí klece. V 11. min. míček od Hartmana tvrdě a přesně napálil od modré Malík – 0:3. O minutu později se znovu trefil Hudeček – 0:4. Na konci téže minuty přišel nedovolený zákrok domácího Javorka a o jeho předčasný návrat z trestné lavice se postaral hbitý Rail po tvrdé střele Borůvky od modré – 0:5. V polovině 15. min. se dočkali i domácí, po závaru před hostující svatyní se nejlépe zorientoval Dvořák – 1:5.

Do druhé třetiny vlétli hosté znovu ofenzivně a v počátku 3. min. se parádně z dálky trefil Hartman – 1:6. V 7. min. domácí Živný poslal ostře na hrazení Vlacha a vysloužil si v souladu s pravidly k menšímu trestu i 10 min. OT. O chvíli později si v rozporu s pravidly počínal též Dvořák a hosté měli k dispozici dvojnásobnou přesilovku. S tou si v 9. min. poradil po nahrávkách Hajníka a Hudečka šikovný Srba – 1:7. Na 8:1 pro hosty zvyšoval v úvodu 14. min. kanonýr Hajník – 1:8. V 15. min. Resl využil spolupráci s Foglem a překonal Pardovského po deváté.

Do třetí třetiny vlétli aktivněji domácí, když Dvořák se v půli 2. min. řítil sám na branku, míček ale skončil pod hostujícím brankářem. Hned po vhazování Malík našel dlouhým pasem Raila, který se kolem překvapených zadáků přehnal jak uragán a zvýšil v oslabení na dvouciferných 1:10. Když časomíra odkrojila sekundu z 11. min., tak se míček od Janovského dostal přes Borůvku ke Kubečkovi a ten upravil na 1:11. Po uplynutí dalších 44 sekund Kubeček našel před brankou Janovského, jenž uzavřel na konečných 1:12.

Jaroslav Krulich, vedoucí mužstva: „Tento zápas jsem měl možnost po delší době sledovat z jiného postu a úhlu pohledu než ze střídačky. Soupeře jsme přehráli celkem jednoznačně, výsledek mohl být ještě příznivější, ale v cestě nám stál výborný brankář Pardovský.“

Branky NA Rangers Hronov: Hudeček, Resl a Rail 2, Malík, Hartman, Srba, Hajník, Kubeček a Janovský

Sestava NA Rangers Hronov: Krulich – Borůvka, Vlach, Hartman, Malík – Hudeček, Kania, Hajník, Rail, Janovský, Kubeček, Srba, Fogl, Resl
Další zápasy sehrají Rangers doma. V sobotu od 14 hodin proti dosavadnímu překvapení soutěže HBC Chlumec nad Cidlinou a v neděli budou ve stejném čase hostit ve Wikov aréně v Hronově nepříjemnou Lokomotivu Česká Třebová.

Další výsledky: Česká Třebová – Heřmanův Městec B 5:1; Letohrad B – Chlumec nad Cidlinou 4:3; Přelouč B – Chrudim 3:1; Svitavy – H.A.K. Pardubice B 2:4. (jk)

1. NA Rangers Hronov 13 11 2 0 0 109:38⋌37
 2. H.A.K. Pardubice B 14 9 2 0 3   94:37⋌31
 3. TJ Loko Česká Třebová 14 10 0 0 4  69:43⋌ 30
 4. HbC Chlumec n. Cidl. 14 7 0 3 4  66:48⋌24
 5. 1.HBC Svitavy 14 6 2 1 5  53:41⋌23
 6. HBC Jokerit Chrudim 14 6 0 2 6  52:55 ⋌20
 7. SK OEZ Testa Letohrad B 13 5 0 0 8  46:59 ⋌15
 8. HC Jestřábi Přelouč B 14 5 0 0 9  30:49⋌15