NA Rangers Hronov – HBC Autosklo H. A. K. Hradec Králové B 3:2 SN (0:1, 2:1, 0:0 – 1:0). Domácí se do soupeře pustili bez respektu, ale střely Hudečka s Hajníkem ke gólu nevedly. Ve 47. sekundě zůstal chvíli nekrytý dorostenec Krejčík a hosté jeho zásluhou vedli – 0:1. Domácí se snažili o brzké vyrovnání, ale ruce jim svazovala nervozita. Když už se v 7. min. dostal do šance kapitán Kania, tak jeho gólovou radost překazil spolehlivý Šmíd.

Také vstup do druhé třetiny Jezdcům nevyšel, neboť v 15. sekundě se k odraženému míčku dostal nekrytý Dunda a hosté vedli již 2:0. Ještě v první minutě se ale po nahrávce Hajníka prosadil domácí centr Bittner – 1:2. V 9. min. si s jedovkou Malíka poradil Šmíd. Po vhazování vyrovnal Kubeček, kterému asistoval Fogl – 2:2. V úvodu 13. min. mohli jít domácí do vedení, ale Šmíd Kaniovi radost z gólu znovu zhatil.

Ve 3. třetině i přes šance na obou stranách branka nepadla, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy.

První se rozběhl na branku hostující Falta, ale na Ponkeho recept nenašel. Na domácí straně Bittner nedal Šmídovi šanci. Mladíček Krejčí neuspěl. Pak svou finesu předvedl Hudeček, ale tentokrát bez gólového zakončení. Když Extraligový Ježek neproměnil nájezd, bonusový bod se stěhoval do kapsy Rangers.

Jaroslav Krulich, vedoucí mužstva: „Proti běhavému soupeři koučovanému hrajícím Hofmanem šlo o prestiž na obou stranách. Podařilo se nám smazat dvoubrankové manko a zvítězit znovu až po samostatných nájezdech. Novému kapitánovi Karlovi Kaniovi přejeme vše nejlepší k jeho kulatým narozeninám a mnoho vítězných zápasů s céčkem na hrudi. Vývoj spletité situace v tabulce nám nakonec pro čtvrtfinále play off přiřkl velmi nepříjemného soupeře z Chlumce nad Cidlinou.“

Branky NA Rangers Hronov: Bittner 2, Kubeček

Sestava NA Rangers Hronov: Ponke – Borůvka, Fogl, Malík, Hartman – Hudeček, Bittner, Hajník, Tovtík, Kania, Jirman, Srba, Kubeček, Rail, Resl.

První domácí zápas čeká hokejbalisty NA Rangers Hronov v sobotu 10. dubna a v neděli 11. dubna proti HBC Chlumec nad Cidlinou, čas ještě bude upřesněn. (jk)