Na Horních Mísečkách se nedávno uskutečnil závod mistrovství České republiky v lyžařské disciplíně skikros.
V tomto adrenalinovém sportu soupeří čtyři jezdci na trati s překážkami jako jsou skoky, vlny a klopené zatáčky. Skikros je nejčastěji spojován se jménem dvojnásobného mistra světa Tomáše Krause.

Občan Červeného Kostelce, Čeněk Hončl, obsadil v tomto závodě v juniorské kategorii druhou příčku. Dále byl klasifikován v kategorii mužů na čtvrtém místě, když nestačil na vítězného Tomáše Krause, druhého Zdeňka Šafáře a třetího Jakuba Kopřivu.

Nadějný červenokostelecký lyžař se této lehce nebezpečné disciplíně věnuje čtyři roky a za tu dobu se stihl zúčastnit několika závodů v rámci Světového poháru a mistrovství světa juniorů, kde obsadil skvělé 16. místo. Od loňského roku reprezentuje Českou republiku v juniorském národním výběru. V letošní sezoně v celkovém pořadí Českého poháru, které se vyhodnocuje ze sedmi závodů po celé republice, nenašel v juniorské kategorii přemožitele a s velkým bodovým náskokem zvítězil. V nabité kategorii mužů obsadil dělené čtvrté místo. V současné době shání partnery a sponzory pro příští olympijský cyklus. (on)