U Stříbrného rybníku v zázemí nově vybudovaného OCR hřiště se v odpoledních hodinách uskutečnil úvodní závod Gladiator race. Právě tato sportovní série se jako jedna z prvních pustila do ostrého závodění.

Na startu figurovala padesátka závodníků, kteří vybíhali na více než čtyřkilometrovou trať s minutovým rozestupem. Aktéři museli překonat dohromady šestadvacet překážek, mezi kterými nechybělo brodění vodou, nošení břemen či ručkování. V případě nezdolání překážky následoval takzvaný hendikep v podobě dvaceti „angličáků“.

Závod byl prvním ze seriálu Gladiator race comeback. Druhý díl se uskuteční v sobotu 16. května, tedy dnes. Další pokračování se budou konat každou středu a sobotu až do července.

„Jsem moc rád, že se závod podařilo uspořádat. Velkou zásluhu na tom všem má ředitel Městských lesů Hradec Králové Milan Zerzán, v jehož spolupráci jsme mohli vybudovat Gladiator race arenu i vše uspořádat,“ řekl po skončení závodu Roman Šinkovský, hlavní organizátor ze sdružení Sportvisio.

Pořadatelé dodrželi všechna nařízení vlády České republiky a tak si závodníci na trati nesměli mezi sebou pomáhat, což je za normálních okolností v překážkových závodech běžné. Před startem si museli vydezinfikovat ruce. Na místě byla přítomna i dezinfekční četa, která dezinfikovala překážky.

Nejrychlejšími závodníky v mužské kategorii byli Roman Maliha, Vladimír Klein a Michael Moravec. Mezi ženami to potom byly Lucie Tillová, Adéla Červená a Simona Turečková.

Organizátoři očekávají v dalších termínech naplnění kapacity devadesáti závodníků, proto doporučují zaregistrovat se do závodu co nejdříve.

Gladiator race aréna (OCR hřiště) na „Stříbrňáku“ je otevřena celý týden pro trénování překážek, je však nutná předchozí rezervace na webových stránkách gladiatorrace.cz.