„Nikdo mu před sezonou nevěřil, je to pouze gólman z kraje, říkalo se. On na sobě ale neuvěřitelně pracuje, neusíná na vavřínech, stále dře a dře. Ve Dvoře to doslova zavřel,“ sypal komplimenty na adresu opory svého mužstva po vítězném utkání (2:1) trenér Bruslařů Aleš Půlpán.

Smolař týdne v Královéhradeckém kraji: Únava! Biatlonistka Vítková si dává pauzu

Na start Světového poháru se těšila. Jenže hned v úvodním sprintu v Östersundu obsadila biatlonistka Veronika Vítková až 45. místo a následný vytrvalostní závod už vzdala - kvůli velké únavě. „Došlo mi asi po 300 metrech, pak se to zhoršilo. Byla jsem strašně unavená,“ řekla rodačka z Vrchlabí. „Těžko říct, co je špatně. Veronika je hodně unavená, a to i několik dní po závodě. Existuje jediná cesta - odpočinout si,“ řekl Egil Gjelland, norský kouč českých biatlonistek. Dvojnásobná olympijská medailistka se chce vrátit po Vánocích.

Komentář Tomáše Raise: Komplikace? Ne, skvělé zápasy

Jednoznačně nejlepší víkend v této extraligové sezoně. Pardubičtí hokejisté během dvou dnů přehráli Spartu i Kometu. Šest bodů a potlesk nadšených diváků.
Výchozí situace? Vůbec ne ideální. V listopadu pardubický tým vyhrál jen dvakrát. K tomu část nespokojených fanoušků už v duelu s Plzní dávala hlasitě najevo nespokojenost se situacív pardubickém hokeji. Kritické období uzavřel těžký debakl v Třinci (0:7).
Nejen kvůli tomu se v týdnu spekulovalo o trenérských změnách. Padala už jména nástupců Radka Bělohlava a Otakara Janeckého. A víkend na ledě? Skvělé výkony Dynama a vítězství nad první Spartou i silným Brnem. Tým bojoval, řádila první útočná formace, skvěle chytal Ondřej Kacetl. A ten závěr! Dvě minuty se Dynamo bránilo v oslabení ve třech proti šesti hráčům Komety.
Sám kouč Bělohlav už po utkání se Spartou poznamenal, že tímto výsledkem možná někomu tým zkomplikoval situaci. A co teprve po Kometě? Komplikace to je pro Dušana Salfického, který s primátorem Martinem Charvátem v sobotu po utkání slíbil fanouškům, že jim v pondělí sdělí, jak bude sportovní úsek dál pokračovat. Jakou zprávu jim teď po výborných zápasech předloží?