Rodačka z Vrchlabí tím soupeřkám dala jasně najevo, kdo by měl být v letošní sezoně pánem na svahu. Sklonit se před jejím uměním musela i největší rivalka Michela Moioliová z Itálie. ,,Bylo to hodně natěsno. Kdyby to bylo o dvacet metrů delší, tak bych byla třeba čtvrtá,“ komentovala svůj triumf olympijská šampionka ze Soči. O náhodu ale rozhodně nešlo. Bravo Evo!

Snowboardcrossařka Eva Samková
Úspěšné vykročení za obhajobou. Samková zvítězila v závodě SP v Montafonu

Poražený týdne v Královéhradeckém kraji: Nové Pace odvála body třetí třetina

Hokejisté Nové Paky na domácím ledě vedli nad favorizovaným Mostem ještě ve 37. minutě jasně 4:1. Vypadalo to, že protáhnou vítěznou šňůru už na čtyři výhry v řadě. Soupeř dokázal sice do druhé sirény snížit, ale i přesto měli domácí Bruslaři luxusní náskok. Závěrečná třetina se však svěřencům trenéra Aleše Půlpána vůbec nevydařila, prohráli ji 0:4 a po výsledku 4:6 přišli o všechny body. Za zmínku stojí hattrick hostujícího Františka Bakrlíka, který ho zaznamenal v rozmezí 55 až 58. minuty. Navíc dal dvě branky v oslabení, což podtrhlo zmar Paky.

Ilustrační foto
Bakrlík v oslabení zničil Bruslaře

Komentář Vladimíra Machka: Tohle by se stávat nemělo

Tahle prohra musí všechny české florbalistky strašit ve zlých snech. Totální kolaps, strach z vítězství, takhle to vypadalo v závěru semifinálového utkání světového šampionátu se Švýcarskem. Češky 58 minut kráčely za vysněným postupem do finále. Vše probíhalo přesně podle plánu, byly důrazné, organizované v obraně, navíc i produktivní. Nad domácími Švýcarkami vedly vysoko 6:2, jenže poté přišel zkrat, čtyři laciné góly. Z toho už se naše reprezentantky nevyhrabaly, domácí florbalistky v prodloužení využily psychické výhody a rozhodly. Češkám místo vysněného postupu do boje o zlato zbyly oči pro pláč. Ač švýcarský trenér na lavičce českého týmu Sascha Rhyner uvedl, že soupeřky hrály v šesti naprosto výborně, jeho svěřenkyně neomlouvá. Kolaps v posledních dvou minutách byl z pohledu českého fanouška naprosto neomluvitelný. Na takové úrovni by se tohle rozhodně stávat nemělo. Florbal však ukázal svoje kouzlo: nikdy není nic jistého.

Smutné české florbalistky, medaile jim na MS těsně utekla.
Medaile byla blizoučko, florbalistkám ale protekla mezi prsty