Ale i Hradec slízl smetanu. V tabulce se sice nepromítne, ale v hráčské duši určitě ano. Dlouho trvající aplaus fanoušků v třebešské sportovní hale musel nováčka pořádně zahřát. Jedno je jisté, Sokoli se zvedají. Poté, co v týdnu urvali premiérové vítězství v nejvyšší soutěži s Brnem, dokázali odehrát naprosto vyrovnanou partii s týmem, který pomýšlí na medaili. Klobouk dolů.

Ilustrační fotografie.
Krásný zápas se smolným koncem v prodloužení

Poražený týdne v Královéhradeckém kraji: Nedal penaltu. Votroci před pauzou ztratili

Během podzimu ukázal, že je vskutku posila. Fotbalista Fahrudin Ďurděvič, Makedonec, který přišel do Hradce z Varnsdorfu, zaujal šikovností a především růstem formy.

Poslední duel ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE před zimní pauzou, v němž černobílí fotbalisté remizovali ve Znojmě 0:0, má však jeho černý podpis.

Ďurděvič totiž mohl (a měl) utkání, v němž byli Votroci jasně lepší, rozhodnout na samém začátku. Jenže ve 3. minutě nedal pokutový kop, balon napálil do břevna. „Penaltou jsme to možná trochu urazili. Ale pořád jsme měli devadesát minut,“ řekl kouč Zdenko Frťala. Čas byl, šance také, ale gól nepadl. Škoda.

Fotbalisté druholigového Znojma uzavřeli podzimní část proti Hradci Králové.