O prvenství v prestižní anketě bude usilovat čtveřice vrchlabských rodáků - snowboardistka Eva Samková, biatlonistéMichal Krčmář s Veronikou Vítkovou a rychlobruslařka Karolína Erbanová. Rodnéměsto Dvůr Králové reprezentuje čerstvý mistr světa v akrobatickém létání Martin Šonka a půltucet doplňuje hradecká rodačka, tenistka Kateřina Siniaková. Zbylou čtveřici tvoří největší favoritka na vítězství, dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká, dále rychlobruslařská legenda Martina Sáblíková, hokejista David Pastrňák a tenistka Petra Kvitová.

Dvojnásobná olympijská vítězka. Ester Ledecká a její dvě zlaté medaile z Pchjongčchangu.
Ledecká může být nejlepším sportovcem světa. O vítězi rozhodnou fanoušci

Smolaři týdne v Královéhradeckém kraji: Vyhrnuli sníh, těšili se, ale rival je skolil

V osm hodin ráno se hokejbalisté Hradce Králové sešli, vzali vyhrnováky a odklidili sněhovou pokrývku z hrací plochy, aby se mohlo odehrát sobotní východočeské derby s Pardubicemi. Tak moc Piráti toužili postavit se svému sokovi a poprvé v letošní sezoně ho porazit. Prestižní extraligový duel se nakonec za obětavosti domácích odehrál, byť řada utkání v nejvyšší soutěži byla odložena. Hradečtí až do závěrečné třetiny drželi naděje na opojné vítězství, ale v rozmezí dvou minut dostali v závěru od rivala tři góly a prohráli 3:7. Až příliš kruté…