Vyhlášení výsledků se koná za účasti představitelů zúčastněných obcí v obřadní síni náchodské radnice.

V sobotu 25. října se běží už 57. ročník. Start v Hronově je přesně v 10.30 hodin, do cíle v Náchodě budou závodníci i závodnice dobíhat postupně tak, jak jim to jejich síly dovolí, od 10.56 do 11.30 hodin.

V prvních dvou či třech minutách přiběhnou závodníci české a zahraniční špičky a po dalších čtyřech minutách nejlepší ženy. Během dalších pěti minut bude v cíli rozhodující pole těch, kteří budou již od Hronova svádět boj s časem i mezi sebou. Výsledné časy pravidelně ovlivňuje vítr, který dokáže hezkých pár vteřin ubrat, ale i přidat.

Zájemci o start v tomto závodě se mohou přihlásit buď elektronicky na webu: www.hronovnachod.cz do pátku 24. října do desáté hodiny ranní, nebo týž den od 13 do 18 hodin ve sportovní hale Rubeny (startovné 100 Kč). Přihlásit se můžete rovněž v den konání závodu od 7.15 do 9.15 hodin v náchodské radnici (startovné 200 Kč).

Všichni závodníci budou převezeni autobusy od hotelu Beránek na místo startu od 8.30 do 9.30 hodin, jeden autobus pak jejich osobní svršky zase doveze do cíle závodu.

Ve 12.15 hodin je na programu slavnostní vyhlášení výsledků závodu, při kterém budou vyhodnoceni nejlepší závodníci v každé kategorii (muži 6, ženy 4), okresní přeborníci a nejmladší i nejstarší účastníci závodu. (ru)