I. LIGA ŽEN

TJ Sokol Žižkov – TJ Jiskra Jaroměř 3:1 (24, 19, -22, 13) a 3:1 (15, -19, 22, 26). Že hraje nováček soutěže se špičkovým ligovým týmem na jeho palubovce, se určitě neodráželo na bodovém stavu. Po úvodních rozpacích se Jaroměř rozjela. Vedení hostí 18:14 se dále dařilo udržet až do setbolu 24:23, ale otěže v koncovce převzaly domácí. Druhý set probíhal obdobně, avšak od vyrovnaného stavu 18:18 již Jaroměř nic nevymyslela. Ve třetím setu byly nachytány domácí hráčky v nedbalkách a hostující Jaroměř vedla 21:13. Sadu se podařilo vyhrát, ale ostřílené Pražačky se více zkoncentrovaly do rozhodujícího setu a ten s přehledem vyhrály.

V obou utkáních sehrála Jaroměř jen dva nevýrazné sety. Ten druhý následoval hned v úvodu druhého utkání. Poté se začal hrát volejbal hodný druhé nejvyšší soutěže. Zisk druhé sady jaroměřské hráčky nabudil a v dalším průběhu hrály vyrovnanou partii. Hororem byla až koncovka třetí sady, která zřejmě rozhodla o výsledku utkání. Od stavu 17:13 pro hosty Žižkov dokázal zmatené Jaroměři nadělit osm bodů za sebou, a i když se ještě podařilo snížit na 22:24, další zariskované podání nevyšlo a setbol hosté odevzdaly. Závěrečný set zdaleka nemusel být posledním. Vedení Jaroměře vrcholilo dvěma promarněnými setboly za stavu 24:22, dalším pak za stavu 25:24, ale vůle po vítězství a herní zkušenost rozhodly po dvou hodinách boje ve prospěch Žižkova.

Další výsledky: FTVS Praha – Rokycany 0:3 a 1:3, Nusle – Bedřichov 3:0 a 3:0.

II. LIGA ŽEN

SK Rubena Náchod – TJ Slavia Hradec Králové 2:3 (19, -16, 22, -23, -6) a 3:2 (12, -17, 21, -17, 6). První set dramatického utkání patřil domácím, ve druhém se ale zlepšenou hrou prosadily Slávistky. Třetí dramatická sada, která se rozhodovala až v koncovce, se opět o něco lépe vyvedla rubenským ženám. Ty byly blízko zisku utkání už v dalším setu, tentokrát ale nervy drásající koncovku opanovaly hradecké volejbalistky. Rozhodující tie–break už jasně patřil Slávistkám.

Podobě se odvíjelo i druhé utkání, také tentokrát patřil první set domácím hráčkám, ve druhé sadě se ale opět prosadil Hradec. Jako přes kopírák se hrál třetí i čtvrtý set. Třetí skončil lépe pro Rubenu, čtvrtý pro Hradec. Zkrácenou hru ale tentokrát opanovala Rubena.

Další výsledky: Č. Budějovice – Vamberk 0:3 a 3:0, Střešovice – H. Brod 2:3 a 3:2, SF Praha – Bohemians 3:0 a 3:2, Braník – Pardubice 3:2 a 3:1.

II. LIGA MUŽŮ

Jiskra Ústí nad Orlicí – VK Hronov 3:2 (-22, 20, -14, 21, 9) a 1:3 (25, -20, -23, -14). Seznamování s novým prostředím se promítlo do nepřesné hry. Za nepříznivého stavu putoval na smeč Ševců místo Kubečka a Hronováci začali zvedat prapor bojovnosti. Dotáhli se na svého soupeře a ten v nervózní koncovce tahal za kratší konec. Snadno nabyté vedení hosty ukolébalo a od začátku druhé sady se začali utápět v nepřesné přihrávce a set se již nepodařilo zachránit. Třetí sada byla zase o něčem jiném. Hronovu se podařilo zpřesnit přihrávku a rázem se snadno prosazovali útočníci. Ústí na bezchybný hronovský výkon marně hledalo recept a výsledek setu byl jednoznačný. V zádech s vedením 2:1 na sety vstoupili Hronováci svižně i do čtvrtého dějství. Za stavu 8:6 došlo ke zkratu rozhodčích, kteří posoudili hronovský útok jako vedený dírou v síti! Došlo k několikaminutovým protestům, ale sudí na svém bludu lpěli. Ztráta koncentrace hostí byla potrestána a vedení se přesunulo na domácí stranu. Přesto se Hronov ještě vzepjal a vyrovnal na 20:20. V koncovce však přišlo několik zkratových zákroků ve hře hostí, které poslaly utkání do tie-breaku. V něm to dlouho vypadalo dobře až do vedení 9:7. Poté ovšem v nejnevhodnější chvíli odešla Hronovu přihrávka, z čehož rekrutovala série nepřipravených útoků do dobře zformovaného ústeckého bloku až do hořkého hronovského konce.

Dobře rozehraný první set druhého utkání devalvovalo polevení v koncovce. A to bylo krutě potrestáno ztrátou dramatické koncovky. Hronováci se však nenechali deprimovat, domácí jen chvílemi dotahovali soupeřův náskok, ale marně. Podle stejného scénáře se hrálo i třetí pokračování, v závěru se však hosté znovu nevyvarovali ztráty koncentrace, kterou málem Ústečtí potrestali. Naštěstí se podařilo uhrát závěrečnou klíčovou výměnu a přetavit tak dobrý výkon v nadějné vedení 2:1 na sety. Ústí toužilo po zopakování dopoledního obratu, ale rozjetý Hronov byl rázně proti. Od úvodu si hosté vybojovali několikabodový náskok, Ústí pod tlakem bezchybného a přesného hronovského stroje kapitulovalo a závěr utkání se změnil v exhibici.
Další výsledky: Malšovice – Havlíčkův Brod 3:2 a 0:3; Střelice – Znojmo 3:2 a 3:1, Choceň – Dřevěnice 3:2 a 3:1, Česká Třebová – Hrotovice 2:3 a 3:0

I. LIGA JUNIOREK

SK Rubena Náchod – TJ Červený Kostelec 3:0 (14, 10, 17) a 3:0 (19, 21, 20). V prvním utkání okresního derby ligy juniorek působily hostující hráčky naprosto odevzdaným dojmem a domácí ho odehrály zcela v tréninkovém tempu, když se na hřišti vystřídal celý kádr volejbalistek. Do odpoledního zápasu zůstaly na lavičce sedět starší hráčky Náchoda a proti mladým Kostelečačkám nastoupil kádr kadetek. Utkání se tak trochu zdramatizovalo, přesto domácí neponechaly nic náhodě a zvítězily bez potíží 3:0.

Těmito vítězstvími si juniorky Rubeny Náchod zajistily pro jarní část účast v bojích o extraligu pro příští ročník.

Další výsledky: Slavia HK – Pardubice 3:0 a 3:1, Liberec B – Pardubice 3:0 a 1:3.

KP I. TŘÍDY MUŽŮ

Výsledky 15. a 15. kola: Č. Kostelec – Vamberk 3:0 a 0:3, Hronov B – J. Lázně 3:2 a 0:3, Slavia HK B – Dvůr Kr. 3:2 a 2:3, Černčice – Jaroměř 1:3 a 3:2, Jičín – B. Třemešná 0:3 a 0:3.

KP I. TŘÍDY ŽEN

Výsledky 15. a 16. kola: Č. Kostelec – St. Město–NA 3:0 a 3:2, Hronov – Trutnov 1:3 a 3:1, Orel HK – Slavia HK B 2:3 a 2:3, Studenec u Horek – Hronov B 0:3 a 2:3. (hav, ma, jo, mr)