Do tohoto ročníku se přihlásila pouze čtyři hokejbalová družstva z Hronova a blízkého okolí, a to družstva Bezedos, Lu2 Friml Team z Velkých Petrovic, HAAS a posledním byl HBC Ve čtyřech.

Hrací systém byl odsouhlasen Sportovní komisí Hronovské hokejbalové ligy tříkolově, což znamená, že se celkem odehrála včetně vyřazovacích bojů celkem slušná porce dvaadvaceti zápasů.

Hokejbalová liga byla zahájena ve Wikov aréně prvním zápasem 7. května a liga byla ukončena 18. července finálovým zápasem Bezedos – HBC Ve čtyřech, který skončil výsledkem 2:0 pro Bezedos.

První místo z loňského roku tedy obhájili hokejbalisté Bezedosu, kteří obdrželi putovní pohár města Hronova. Kromě putovního poháru získali hráči Bezedosu i další pohár, který jim již zůstane a dárkovou tašku.

Na druhém místě letos skončili poražení finalisté, tedy družstvo HBC Ve čtyřech, třetí příčku pak vybojoval Lu2 Friml Team z Velkých Petrovic. Tato družstva dostala za své umístění poháry a dárkovou tašku.

V pátek 18. července po finálovém zápase David Hartman, předseda sportovní komise Hronovské hokejbalové ligy, spolu s Michalem Kubečkem, členem sportovní komise, předali poháry a ceny vítězným družstvům.

Sportovní komise i samotná družstva se již těší na 3. ročník Hronovské hokejbalové ligy O putovní pohár města Hronova v roce 2009.