I. LIGA ŽEN

TJ Jiskra Jaroměř – VSŠK Slavia PF České Budějovice 2:3 (24, -23, 23, -17, -7) a 1:3 (-19, 19, -17, -23). I přes nepříznivý výsledek v obou utkáních se ukazuje, že Jaroměř v první lize druhé housle nehraje.

První set úvodního utkání se sice ještě od stavu 22:18 pro domácí zdramatizoval, ale nakonec zisk setu byl pro Jaroměř povzbuzením. Kvalita útoku zkušených prvoligových celků daná výraznými individualitami je na vysoké úrovni, ale jaroměřský blok vykazoval nadprůměrnou úspěšnost. Vyrovnaný průběh utkání byl až do čtvrtého setu, kdy si domácí dovolili luxus po vedení 2:1 na sety tuto sadu vypustit a doufat v úspěšnost v tie breaku.
Budějovické vysokoškolačky se však chopily příležitosti a od vedení 8:3 na body již nepřipustily žádný další zvrat.

Druhé utkání začalo náporem Jaroměře a z několika nevydařených přihrávek Budějovických rezultovalo při prvním technickém time – outu vedení 8:6. Bohužel už od prvního setu se začala nebezpečně projevovat nejlepší hráčka Budějovic Kotková, která smečovaným servisem a razantním útokem po diagonále decimovala obranné řady Jaroměře. Opět rozhodla o osudu setu bodová šňůra hostí a to z 16:15 až na 16:19 v neprospěch domácích a tak první set získaly „Budějky“. Druhý set byl opět vyrovnaný a v koncovce se nezvykle prosadila tentokrát Jaroměř, která sérií šesti bodů po podání nahrávačky Cejnarové od stavu 19:19 dovedla zaslouženě set k vítězství. O třetím setu opět rozhodovala nejlepší budějovická akvizice, která strojově přesným a jistým servisem otočila ze stavu 7:11 až na 14:11. Budějovice pak trpělivě sbíraly bod za bodem až k zisku setu. Čtvrtá sada byla téměř až do svého závěru pro Jaroměř nezajímavá. Výrazné vedení hostů nedávalo již domácím velkou šanci, ale o vzruch se ještě postaral konec setu, kdy jaroměřské volejbalistky dokázaly, opět dobrou obranou, za nepříznivého stavu 18:24 odvrátit pět mečbolů. Ten další již byl však nad jejich síly.
Další výsledky: Rokycany – Žižkov 0:3 a 3:2, Bedřichov – FTVS Praha 1:3 a 1:3.

II. LIGA ŽEN

Jiskra Havlíčkův Brod – SK Rubena Náchod 1:3 (-19, 23, -13, -18) a 3:0 (23, 16, 22). Zápas posledního s předposledním začala lépe hostující děvčata, která bez větších problémů dovedla první set k snadnému vítězství. V tom druhém se ale bojovalo o každý míč a v koncovce se štěstí přiklonilo na stranu domácích volejbalistek. Třetí sada se ale zcela jasně hrála podle rubenských not. Hostující hráčky se brzy ujaly vedení 2:1 na sety a v nastoleném trendu pokračovaly i v sadě čtvrté. Také tu pro sebe rozhodly vcelku rychle, čímž získaly úvodní duel.

V tom druhém se ukázala být klíčová hned první sada, kterou pro sebe v koncovce rozhodla domácí děvčata. Těm jako by narostla křídla a ve druhém setu nedaly rubenským volejbalistkám téměř žádnou šanci. Třetí sada se stala přetahovanou o každý míč, v koncovce ale přece jen měly více síly i štěstí domácí hráčky, které tak druhé utkání vyhrály hladce 3:0 na sety.

Další výsledky: Pardubice – Č. Budějovice 1:3 a 3:0, Bohemians – Braník 1:3 a 3:1, Slavia HK – SF Praha 3:2 a 3:2, Vamberk – Střešovice 3:1 a 3:2.

II. LIGA MUŽŮ

VK Hronov – VK Choceň 1:3 (-17, -20, 24, -17) a 3:0 (23, 18, 20). Lídr tabulky přicestoval do Hronova posílen o dva „farmáře“ z družebního prvoligového Sokola Brno.

Úvodní respekt domácích přivodil víceméně zlý sen Hronova. Plachtící servis hostí komplikoval hronovský útok a stav 0:5 nevěstil nic dobrého. Postupně se na hřiště dostal místo Manycha Kubeček a domácí začali zachytávat tempo hry. Nicméně hrozivou ztrátu se již nepodařilo zkorigovat. Začátek druhé sady byl podobný. Úvodní etuda Hronováků znamenala odskočení soupeře na 1:5, poté však přeci jen domácí zvedli hlavu a začali srovnávat krok. Poslední domácí šance se naskytla za stavu 16:16, poté ale následoval útočný kolaps, který vyústil v další snadný choceňský zisk. Třetí set začal hekticky, když si nepozorní rozhodčí nevšimli chybného hronovské postavení. Herní pauza domácí postavila na nohy. Po celou dobu udržovali vyrovnané skóre až do stavu 17:17, aby poté zlepšenou obranou získali náskok 22:19. Ten se jim podařilo držet až do stavu 24:20. V té chvíli přišla na hronovské borce další slabost, což vyústilo ve vyrovnání na 24:24. Po dalším time-outu však domácí přece jen koncovku zvládli. Jiskérka hronovské naděje doutnala i v první části čtvrtého setu. Tři rychlé útočné chyby domácích však předznamenaly další vývoj. Hosté znovu uchopili otěže a navyšovali svůj náskok až na 11:20. V této beznadějné situaci přišlo poslední domácí vzepětí – 17:21. Za tohoto stavu se nepodařilo úspěšně dokončit výměnu a Choceň si už závěr pohlídala.

Úvod druhého zápasu se domácím vydařil (3:0). Tento náskok domácí drželi do stavu 7:4, když následující chyba na přihrávce a útok do bloku znamenaly vyrovnání na 7:7. Od té chvíle se odehrávala kvalitní bitva. Hosté šli krátce do vedení, aby následně zatroubili k náporu domácí. Kubečkovo eso a Manychova smeč vyklonily misky vah na hronovskou stranu (18:16). To ale nebylo všechno, neboť houpačka ve skóre pokračovala. Za stavu 21:21 se hostující Felgr zmýlil, aby ho následoval stejným způsobem Abrahám. Těsný náskok pak Hronov udržel až do konce. Touto živou vodou polití Hronováci vstoupili úspěšně i do dalšího setu. Hosté nelenili a dorovnali na 9:9. Hronovští si znovu vydobyli dvoubodový náskok, který se podařilo rozšířit na 16:12. Nepříznivý vývoj vnesl do hostujících řad chaos, a tak skóre narostlo až na 20:12. Hosté zkorigovali na 24:18, ale další blok znamenal ukončení druhého dějství. Domácí euforie se přenesla i do úvodu třetího setu (3:0), aby ji následně uhasil choceňský odpor. Hronovští však znovu přepnuli na vyšší rychlost, ale vzápětí místo dalšího navýšení přišla chyba, která předznamenala domácí kolaps. Za stavu 10:16 přišel do hry Ševců a s ním i snížení na 14:16. Poté ještě Choceňští pozlobili hronovskou přihrávku a vytlačili skóre na 16:19. To bylo z jejich strany vše. Po úspěšném domácím útoku vystřídal na servis Jiránek a jeho projektily pustošily přihrávku Chocně. Jiránkova exhibice na servisu pokračovala a zastavila se až za stavu 23:19. Toto vedení si už rozjetí Hronováci nenechali vzít.

Další výsledky: Dřevěnice – Česká Třebová 3:0 a 3:0, Havlíčkův Brod – Střelice 0:3 a 1:3, Hrotovice – Malšovice 3:0 a 3:0.

KP I. TŘÍDY MUŽŮ

Výsledky 17. a 18. kola: Bílá Třemešná – Č. Kostelec 1:3 a 3:1, Jaroměř – Jičín 3:1 a 3:0, Dvůr Králové – Černčice 3:0 a 3:2, Janské Lázně – Slavia HK B 3:1 a 3:2, Vamberk – Hronov B 3:1 a 3:0.

KP I. TŘÍDY ŽEN

Výsledky 17. a 18. kola: Hronov B – Sokol HK 3:1 a 3:1, Slavia HK B – Studenec u Horek 3:0 a 3:0, Trutnov – Orel HK 3:1 a 3:1, St. Město–NA – Hronov 0:3 a 2:3. (hav, mr, ma)