Výška 221 centimetrů asi není taková, kterou byste si při závodech představoval…
…to je pravda. Myslel jsem, že to bude trochu lepší. Čekal jsem, že aspoň těch 225 skočím, ale šel jsem to z plného tréninku. Trenér vlastně dnes (v sobotu – pozn. redakce) chtěl na tréninku pilovat techniku, takže jsme v podstatě tento závod vzali jako dobrý trénink. Navíc to bylo v rámci Extraligy, takže trochu i pomoc mému klubu.

Jak se vám vůbec v Novém Městě nad Metují líbí?
Je to moc pěkný areálek a možná by to bylo pěkné i na soustředění. Koukal jsem, že je tady i posilovna, takže to vypadá, že je tady také slušné zázemí.

Co vás ještě před odletem na mistrovství světa čeká?
V pátek Diamantová liga ve Stockholmu, 6. srpna další závod Diamantové ligy v Londýně. Tím to končí a 16. srpna odlet do Tegu…

…s jakými cíli?
Těžko říci. Letos se mi už třikrát podařilo skočit přes 230 centimetrů, ale jsou tam ještě velké rezervy. V tuto chvíli ještě nechci o cílech tolik mluvit, ale určitě udělám všechno proto, aby to dopadlo co nejlépe.

V jaké výšce podle vás bude viset zlato?
Na všech těch předchozích mistrovství, snad vyjma dva roky zpět Berlína, viselo zlato kolem 235 centimetrů. Pokud tedy bude člověk chtít pomýšlet na zlato, bude muset skočit těch 235, na medaili určitě bude zapotřebí skočit 232 centimetrů.